Siedzisz wygodnie w swoim fotelu, czytasz książkę, popijając ulubioną herbatę. Odruchowo odkładasz kubek na stolik i słyszysz ogromny brzdęk. No tak – brakuje stolika. Albo czy kojarzysz sytuację kiedy to słoneczna aura sprzyjała temu, by babskie pogaduchy tym razem odbyły się na werandzie, jednak do pełnej swobody brakowało mebla, na którym można by położyć filiżankę? Jest na to rada: wybór idealnego stolika ogrodowego.

Kiedy w ogrodzie przyda się stół?

Jaki jest stół, każdy widzi” – chciałoby się rzec. Jednakowoż całkowicie standardowa forma już dawno wyparta została przez miłośników oryginalnych form. Oczywiście prostokątny lub kwadratowy blat na czterech nogach wciąż cieszy się popularnością, jednakże nico mniej oczywiste okrągłe stoły na podstawie czy o jeszcze bardziej nietypowym designie również przyciągają.

Stoliki ogrodowe najczęściej mają wymiary zbliżone do tych typowych dla stołów do jadalni. Zdarza się jednak, iż szczególne miejsce wymaga niestandardowego rozwiązania. Należy przez to rozumieć, że podczas popołudniowej kawy trafniejszym wyborem może być mebel nieco niższy, a podczas grillowania dłuższy.

Design uzależniony od gustu

Czy skoro wokół stołu ogrodowego rozrasta się piękne drzewo, wzrasta rabatka albo rozciąga się bluszcz, to czy meble ogrodowe powinny wtapiać się w tło? Tak i nie – wszystko jest kwestią wyboru i wizji aranżatora przestrzeni.

– Drewno. Chcąc stworzyć zakątek oddający piękno natury, to klasyczne drewno pokryte bezbarwną emalią bez trudu wykona to zadanie.

– Metal. Nieco mniej standardowym rozwiązaniem, które z to uwydatni doskonałą formę stołu ogrodowego, będzie wybór mebla metalowego, w dodatku takiego, który widać będzie z daleka, dzięki intensywnej barwie lub finezyjnemu wykończeniu.

– Tworzywo sztuczne. Poliuretan czy inny sztucznie uzyskany surowiec może ale nie musi imitować naturalnego drewna – równie dobrze może kompletnie odstawać od kory, trawy czy ogólnej łagodności otoczenia.

Stoliki ogrodowe

Czy stół ogrodowy jest bezpieczny?

Kupujących meble ogrodowe niejednokrotnie trapi to, czy zakup ów nie będzie nietrafiony pod względem jakości. Nie jest tajemnica to, że przedmioty wystawione na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy mróz bywają okrutne.

Ochronę stołom ogrodowym zapewnia pokrycie ich farbą, która zabezpiecza produkt na wypadek niepożądanych skutków. W związku z tym nie jest konieczne bezustanne przenoszenie ich z miejsca na miejsce podczas użytkowania oraz ich oczekiwania na kolejne użycie.