Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy łóżko pikowane jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w przypadku tego mebla. Zanim jednak ktoś ruszy na zakupy w celu nabycia takiego właśnie łóżka, powinien dowiedzieć się, jakie są jego najważniejsze zalety, lecz również wady. Co więc warto wiedzieć o łóżkach pikowanych?

Jakie są zalety takich łóżek?

Analizę tego, czy warto kupić łóżko tego typu, powinno się rozpocząć oczywiście od jego najważniejszych zalet. Czym więc wyróżnia się ono pomiędzy innymi, przecież także bardzo ciekawymi rozwiązaniami?
Nie da się ukryć, że łóżko tego rodzaju to przede wszystkim niezwykła estetyka. Jest ono bardzo duże, pięknie wykonane, a także wygląda bardzo elegancko i majestatycznie. Będzie więc rewelacyjną ozdobą każdej sypialni.
Co więcej, tego typu łóżka zapewniają bardzo duży komfort spania, posiadają duży pojemnik na pościel, a także ogromny potencjał, jeśli chodzi o personalizację, ponieważ każdy kupujący dowolnie może wybierać materiał, którym zostanie łóżko obite.
Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że takie łóżko jest bardzo bezpieczne, ponieważ miękkie obicie doskonale zabezpiecza np. przed uderzeniami w nogi.

Czy łóżka pikowane mają jakieś wady?

Jeśli chce się w pełni świadomie podjąć decyzję dotyczącą wyboru takiego łóżka, oprócz jego zalet trzeba także poznać jego najważniejsze wady i niedociągnięcia. Jak to zatem wygląda szczegółowo?

łóżko pikowane

Najważniejszą wadą w tym wypadku jest to, że obicie tego łóżka dość intensywnie i widocznie się brudzi, co wymaga regularnego jego czyszczenia. Nie jest to ani wygodne, ani tanie.
Kolejną bardzo dużą wadą jest to, że takie łóżka są dość znacznych rozmiarów, więc nie można ich stosować w przypadku każdej sypialni. W tych mniejszych albo się nie zmieszczą, albo będą bardzo nieatrakcyjnie wyglądały. Na koniec pozostaje jeszcze kwesta ceny, która nie da się ukryć, jest bardzo wysoka.