Wieszak to taki element który powinien znajdować się na wyposażeniu każdego holu, przedpokoju oraz korytarza. Nie zajmuje on dużo miejsca, a dzięki niemu można w wygodny sposób przechowywać odzież wierzchnią.

Jaki wybrać wieszak do przedpokoju?

Wybór wieszaków jest ogromny. W sprzedaży znajdują się wieszaki do przedpokoju wolno stojące, wiszące oraz teleskopowe. Zobacz: https://gornapolka.com/kp/wieszaki-do-przedpokoju/

Dla małych mieszkań dedykowane są przede wszystkim wieszaki przytwierdzane do ściany, które to nie zajmują dużo miejsca. Z kolei w dużych mieszkaniach bardzo ciekawie prezentują się wieszaki stojące. Niektóre z nich są wykonane z drewna, a inne z kolei z chromu lub metalu.

Dziś w wielu nowoczesnych oraz bardzo przestronnych przedpokojach można spotkać wieszaki teleskopowe, które montuje się pomiędzy podłogą a sufitem. Potrafią one doskonale zastąpić każdy wieszak wolno stojący. Zazwyczaj maksymalne obciążenie jednego ramienia takiego wieszaka wynosi około dziesięciu kilogramów. Każdy wieszak teleskopowy jest bardzo stabilny, dzięki czemu można powiesić na nim dużą ilość kurtek i płaszczy bez jakichkolwiek obaw, że zostanie zbytnio przeciążony.

Wieszak w duecie z szafką na buty

Dziś oprócz pojedynczych wieszaków, każdy właściciel mieszkania może pozwolić sobie na zakup zestawu w skład którego wchodzi wieszak, szafka na buty oraz lustro. Taki mebel dodaje mnóstwo uroku każdemu pomieszczeniu. Doskonale nadaje się on zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, jak i bardziej nowoczesnych.

Zakup takiego zestawu pozwala na bardzo praktyczne oraz funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w przedpokoju. Posiadanie takiego mebla stanowi dla każdego domownika bardzo duże udogodnienie. Po założeniu butów płaszcz czy kurka zawsze znajduje się bezpośrednio w zasięgu jego ręki.