Białe meble to hit tego sezonu. Decyduje się na nie coraz więcej osób, a wszystko to dlatego, iż zawsze wyglądają one klasycznie i nadają wnętrzu pewnej świeżości oraz lekkości. Białe meble kojarzone są przede wszystkim z wnętrzami skandynawskimi, ale tak naprawdę odnajdą się one wszędzie, ponieważ doskonale dopasowują się do mebli w innych odcieniach.

Stolik kawowy biały, dlaczego warto zdecydować się na taki kolor?

Biel jest uniwersalna i nadaje lekkości każdemu pomieszczeniu. Szczególnym uznaniem cieszą się meble wykonane z drewna, które pomalowane są białą farbą. Oczywiście można przerobić tak w domu dowolny mebel, ale można też skorzystać z gotowego rozwiązania i kupić stolik kawowy biały: https://mebel4u.pl/stoliki-kawowe-biale, który od razu pomalowany będzie na pożądany przez nas kolor. Wiele osób rezygnuje z takiego pomysłu, ponieważ obawia się, że białe meble łatwiej się brudzą, a ich doczyszczenie graniczy z cudem. Tak jednak wcale nie jest i po prostu należy wiedzieć, jak postępować z tego typu meblami.

Jak czyścić białe meble?

W rzeczywistości czyszczenie białych mebli nie różni się specjalnie od czyszczenia pozostałych. W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które odżywiają stoliki i pogłębiają ich koloryt. W przypadku drewna warto po prostu wybierać preparaty, które impregnują drewno i tym samym sprawiają, że kurz, czy drobne zarysowania są znacznie mniej widoczne lub w ogóle nie pojawiają się na powierzchni takiego mebla.