Nowoczesne meble balkonowe z metalu są doskonałym wyborem dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy oryginalnym designem, przystępną ceną i wysokiej jakości wykonaniem. Osoby, które cenią sobie styl i trwałość, powinny jak najszybciej postawić na meble z metalu.

Surowa elegancja

Surowe meble balkonowe (https://www.dutchhouse.pl/outdoor) doskonale sprawdzą się nie tylko na tarasach i balkonach, ale również w eleganckim ogrodzie. Największym atutem mebli metalowych jest przede wszystkim ich wytrzymałość, dlatego też jest to inwestycja na lata. Metalowe meble najlepiej sprawdzą się w stylu industrialnym. Do największych zalet należy zaliczyć odporność na warunki atmosferyczne i niespotykaną elegancję. W stylu minimalistycznym jest duży boom na prostotę i minimalizm, dlatego też surowa stal jest strzałem w dziesiątkę.

Stoliki ogrodowe

Na tarasie nie może zabraknąć solidnego stolika metalowego, który sprawdzi się podczas imprez na świeżym powietrzu. Ciężkie metalowe konstrukcje bardzo często przełamane są lżejszymi materiałami. Spotkać można stalowe konstrukcje połączone ze szkłem, drewnem albo płytą meblową. Wybierając stół balkonowy należy zwrócić uwagę nie tylko na szerokość i długość, ale również na wysokość.

Łączenie materiałów

Jak wspomniano powyżej metalowe meble balkonowe można łączyć z wieloma innymi materiałami. Od kilku sezonów najmodniejszym z designerskich rozwiązań jest właśnie łączenie różnych tworzyw. Chłodny metal najlepiej połączyć z ponadczasowym drewnem. Warto wspomnieć o tym, że oba materiały są wysokogatunkowe. Ciepło naturalnego drewna bardzo pięknie przełamuje chłód metalu, dzięki czemu można tworzyć eleganckie elementy.

Wygodne poduszki do siedzenia

Do mebli balkonowych wykonanych z metalu warto dobrać poduszki, które znacząco podnoszą komfort użytkowania. Wygodna poduszka doskonale sprawdzi się podczas długiej biesiady ze znajomymi i przy wspólnym grillowaniu. Najlepszym wyborem są poduszki ze zdejmowanymi poszewkami, które bez problemu można wyprać w zwykłej pralce.