Dębowe krzesła ogrodowe, jak łatwo się domyślić, są największą gwarancją wysokiej jakości wykonania. Oprócz niesamowitej wytrzymałości ten rewelacyjny gatunek drewna, może pochwalić się także oryginalnym designem. Meble dębowe nadają pomieszczeniu przytulności i elegancji. Po dłuższej przerwie dębowe meble ogrodowe powracają do łask, dlatego też warto rozważyć ich zakup.

Dlaczego warto postawić na dębowe meble ogrodowe?

Dębowe krzesła do ogrodu po systematycznym olejowaniu i konserwowaniu, mogą służyć latami. Jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci nawet biorąc pod uwagę to, że dębowe meble nie należą do najtańszych wydatków. Dębowe drewno wyróżnia się głębokim kolorem i pięknym usłojeniem. Drewno dębowe wbrew pozorom jest bardzo łatwe w obróbce, dlatego też producenci są w stanie zaproponować swoim klientom bardzo ciekawe krzesła do ogrodu. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o dużej odporności na odkształcenia. Dębowe krzesła ogrodowe są w stanie udźwignąć nawet bardzo duży ciężar, dzięki czemu nie ma ryzyka ich uszkodzenia.

Co warto wiedzieć o meblach z dębiny?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że im drewno dębowe jest starsze, tym jest zdecydowanie ciemniejsze. Im ciemniejsze drewno dębowe, tym jego cena rynkowa wzrasta. Dębowe krzesła ogrodowe pasować będą do każdego ogrodu i tarasu. Jest to najlepszy wybór dla osób, które stawiają na styl skandynawski, nowoczesny i rustykalny. Z drewna dębowego bardzo często produkuje się blaty i parapety. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa także dębowy fornir. Wykorzystywany jest on jako okleina mebli albo dekoracyjna ozdoba.

krzesła ogrodowe

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do sukcesu

Drewno dębowe niestety nie znosi za bardzo bezpośredniego kontaktu z wodą i dość wysokimi temperaturami. Dębowe meble tarasowe i ogrodowe po pewnym czasie stracą swój urok. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się olejowanie i woskowanie. Dzięki impregnacji, można zapewnić dębinie długowieczność. Jak wspomniano powyżej, jedyną wadą dębiny jest jej wysoka cena, dlatego też nie każdy jest w stanie kupić wymarzone krzesła do ogrodu. Meble wykonane z dębiny mogą okazać się doskonałą inwestycją. Ceny krzeseł z dębiny nie spadają, a rosną, dlatego też w niedalekiej przyszłości można je odsprzedać w przystępnej cenie.