Lustro nie tylko optycznie powiększa pomieszczenie, ale również stanowi elegancką dekorację każdego mieszkania. Chcąc, by spełniało swoje zadanie, należy wybrać takie lustro, które będzie pasowało do wystroju wnętrza. O czym należy pamiętać, dobierając lustro do pokoju dziennego, łazienki czy sypialni?

Lustro do salonu

Salon jest pokojem reprezentacyjnym. Należy zadbać, by dekoracje, które się w nim znajdą przyciągały wzrok.

Lustra dekoracyjne w pokoju dziennym mogą być umieszczone nad sofą, komodą lub nad stołem.

Do pokoju, który umeblowany jest w stylu klasycznym będzie pasowało lustro dekoracyjne w szerokich, zdobionych ramach. Do nowoczesnego wnętrza warto wykorzystać lustro frezowane, bez ram. W salonie w stylu rustykalnym sprawdzi się lustro w drewnianych ramach, które zostały postarzone.

Lustro do sypialni

Sypialnie bardzo często są pokojami, które służą nie tylko do odpoczynku, ale również jako garderoba oraz domowe biuro. Wiele funkcji w jednym pokoju powoduje, że w sypialniach często brakuje wolnego miejsca.

Lustra dekoracyjne warto wykorzystać, by optycznie powiększyć pomieszczenie. Lustro prostokątne, które będzie powieszone w poziomie przedłuży ścianę. Wysokie, stojące lustro optycznie powiększy pokój.

Koniecznie trzeba pamiętać, by w niewielkiej sypialni unikać ciemnych i masywnych ram, które będą zmniejszały optycznie wnętrze. Jasne kolory lepiej się sprawdzą.

Lustro do łazienki

Łazienka jest miejscem, w którym musi znaleźć się lustro, by wykonywanie zabiegów higienicznych było komfortowe.

Lustra dekoracyjne w łazience są również ważnym elementem dekoracyjnym. Podświetlane lustro bez ramy idealnie będzie wyglądało w nowoczesnej łazience. Lustro w kryształowej ramie będzie niebanalną dekoracją pomieszczenia w stylu glamour, a lustra dekoracyjne w metalowych ramach uzupełnią wizerunek łazienek loft.

Wybierając lustra dekoracyjne do łazienki, warto zastanowić się, czy nie będzie ona wyglądała interesująco, gdy wykorzystamy więcej niż jedno lustro. Trzeba jednak pamiętać, że odbicia luster nie mogą na siebie nachodzić, gdyż wnętrze będzie wydawało się chaotyczne.