Czy masz kolekcję zdjęć, które po prostu siedzą tam, patrząc na ciebie? Daj swoim zdjęciom nowe życie, ożywiając je za pomocą ramek na zdjęcia. Nie tylko bardziej docenisz swoje zdjęcia, ale będą one gotowe do dzielenia się nimi z gośćmi i rodziną od momentu wprowadzenia się do domu. Przeczytaj pięć pomysłów, które pomogą Ci znaleźć idealną ramkę na zdjęcia – nawet jeśli nie masz oka do projektowania. Spójrzmy prawdzie w oczy: nie każdy jest obdarzony zdolnościami twórczymi; zwłaszcza jeśli chodzi o dekorowanie domu. Nawet jeśli nie jest to Twoja mocna strona, nie oznacza to, że nie możesz stworzyć fantastycznej przestrzeni do życia. Potrzebujesz tylko odpowiedniej inspiracji i wskazówek, aby to się stało.

Dekorowanie za pomocą czarnych ram jest proste

Pierwsze rzeczy, pozwól nam uzyskać podstawy w dół. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy wybierasz ramki do swoich zdjęć. Po pierwsze, dopasuj styl ramki do zdjęcia w środku. Nowoczesne zdjęcie w klasycznej ramce lub odwrotnie, będzie wyglądać nie na miejscu. Po drugie, zastanów się nad wielkością ramki na zdjęcia. Jeśli masz kilka dużych zdjęć, będziesz potrzebował większych ramek, aby je wszystkie zmieścić. I na koniec zastanów się nad kolorem ramki. Dominujący kolor ramki powinien uzupełniać Twoje zdjęcia. Aby szybko i łatwo udekorować swoje ściany, użyj zestawu ramek typu mix-and-match. Jeśli wolisz coś bardziej dopasowanego, możesz również zaprojektować własny zestaw ramek na zdjęcia, korzystając z naszego narzędzia do projektowania online.

Wydrukuj swoje ulubione zdjęcia

Jeśli masz kolekcję zdjęć, które uwielbiasz, ale nie masz dla nich odpowiednich ramek, możesz je łatwo wydrukować w domu. Wszystko czego potrzebujesz to drukarka i trochę papieru fotograficznego. Po wydrukowaniu zdjęć możesz użyć kilku różnych metod, aby je oprawić. Ustaw ramkę i umieść w niej zdjęcie. Jeśli używasz zwykłej czarnej ramki, możesz użyć linijki, aby upewnić się, że zdjęcie jest proste i umieszczone na środku ramki. Jeśli używasz ramki z klipsem, możesz przymocować zdjęcie do klipsa.

Przyklej zdjęcie do ściany w pożądanej pozycji ramki. Użyj taśmy malarskiej, aby nie uszkodzić ściany. Kiedy będziesz zadowolony z pozycji zdjęcia, ostrożnie usuń taśmę ze ściany.

Jeśli chcesz pokazać całą kolekcję zdjęć, najlepszym rozwiązaniem jest ramka galeryjna. Ten rodzaj ramki mieści kilka zdjęć po obu stronach centralnego zdjęcia lub fotomontażu. Upewnij się, że wybrałeś ramkę, która pasuje do wszystkich Twoich zdjęć i ma odpowiednie wymiary.

Wybierz jeden kolor dla swoich ramek

Wszyscy widzieliśmy te zdjęcia, gdzie każde zdjęcie ma swój unikalny kolor ramki. Chociaż jest to niesamowity pomysł, jest to również bardzo czasochłonne i kosztowne. Zamiast dekorować każdą ramkę innym kolorem, wybierz jeden kolor, który będzie „głównym” kolorem ramek na zdjęcia. Użyj go jako akcentu w całej swojej przestrzeni życiowej. Wypróbuj motyw jednego koloru. Wybierz jeden kolor i użyj go w różnych ozdobach, dywanach, zasłonach, poduszkach, nawet w meblach i urządzeniach. Możesz również wybrać dwa lub trzy kolory i skupić się na jednym jako dominującym.

Jeśli uwielbiasz konkretne zdjęcie, ale kolor ramki do niego nie pasuje, zawsze możesz pomalować ramkę. Wybierz kolor farby, który pasuje do Twojego motywu kolorystycznego i pomaluj ramkę swojego zdjęcia, aby pasowała. Twoje ulubione zdjęcie będzie wyglądać świetnie, niezależnie od tego, jaki kolor ramki wybierzesz.

Pokaż swoje ulubione sztuki lub wydruki w czarnych ramkach

Nie musisz wyświetlać tylko zdjęć w swoich ramkach. Jeśli masz ulubiony obraz lub wydruk, możesz go użyć, aby ożywić swoje ramki na zdjęcia. Możesz użyć jednej ramki do wyświetlenia różnych wydruków lub dzieł sztuki. Wystarczy przyciąć je do mniejszego rozmiaru, aby zmieściły się w ramce. Alternatywnie możesz użyć podwójnych ramek do wyświetlenia pojedynczego dzieła sztuki.

Inną opcją jest użycie ramki typu shadow box. Tego typu ramki pozwalają na wyświetlanie wielu różnych dzieł sztuki, w tym zdjęć, kart, wstążek, a nawet pamiątek. Ramka na cienie to świetny sposób na pokazanie swoich ulubionych przedmiotów, jednocześnie będąc w stanie je wyraźnie zobaczyć.

Wnioski

Dekorowanie czarnymi ramkami do zdjęć może być świetnym sposobem na dodanie charakteru i osobowości do swojego domu. To może być świetny sposób, aby pokazać swoją, artystyczną stronę i może być świetnym prezentem dla przyjaciół i rodziny.