Panel ścienny tapicerowany jest niezwykle praktycznym sposobem wykończenia ściany. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i wersji kolorystycznych, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z dopasowaniem czegoś pasującego.

Panele płaskie

Warto dodać, że panele prezentują się bardzo dobrze wizualnie, a ich montaż nie sprawia żadnych trudności. Klienci mają szeroki wybór, ponieważ występują różne rodzaje paneli ściennych. Najczęściej można spotkać panele płaskie, w których sklejka lub inny materiał drewnopodobny jest podstawą. Na to jest nałożona gąbka lub pianka, a wszystko obija się na koniec materiałami dekoracyjnymi. Grubość takich paneli oscyluje w granicach 2 -3 cm grubości. Należy jednak pamiętać, że panele płaskie nie posiadają dobrych właściwości termoizolacyjnych oraz wyciszających.

Panele wypukłe

panel ścienny tapicerowany

Kolejne w zestawieniu są panele wypukłe, które są już trochę grubsze. Maksymalne wyciszenie jednak nie będzie zapewnione, ponieważ charakteryzują się bardzo cienką podbudową. Mają też więcej pianki, czyli materiału wypełniającego, co sprawia, że ich powierzchnia jest wypukła. Takie wykończenie doskonale sprawdzi się w salonie lub sypialni, które są urządzone w eleganckim stylu glamour. Najgrubszym rodzajem paneli ściennych tapicerowanych są oczywiście panele akustyczne. Ich zadaniem jest jak najmocniejsze wyciszenie pomieszczenie. Umożliwiają również stworzenie przytulnej i cichej atmosfery w mieszkaniu, podczas której można się naprawdę zrelaksować. Panele akustyczne stosowane są także w profesjonalnych studiach nagraniowych.