Samodzielna aranżacja wnętrz to trudna sztuka, wymagająca nie tylko odpowiedniego zmysłu estetycznego, ale też pomysłu na dodatki. Często wybieranymi dekoracjami są obrazy i plakaty. Nie tylko urozmaicają one wygląd mieszkania, ale też pozwalają na wyrażenie własnego stylu. Jak dobrać zestawy plakatów pasujące do gustu i wyglądu wnętrza? Oto nasz poradnik!

Najpopularniejsze rodzaje plakatów do domu

zestawy plakatów

Za ogromną popularność plakatów odpowiada przede wszystkim ich różnorodność. Z początku medium to było wykorzystywane jako reklama, szczególnie w przypadku wydarzeń kulturalnych, a do dzisiaj wiele osób decyduje się na zakup zestawów plakatów filmowych czy teatralnych. W latach 60 działała nawet nieformalna grupa artystów zwanych polską szkołą plakatu. Ich dzieła są szczególnie chętnie poszukiwane przez kolekcjonerów z całego świata, a w sprzedaży można znaleźć zestawy plakatów zawierające reprodukcje najciekawszych z nich.

Zestawy plakatów dla miłośników natury

Wiele osób chcących zaaranżować przestrzeń mieszkania chętnie sięga po zestawy plakatów zawierające motywy związane z naturą. Dużą popularnością cieszą się zarówno krajobrazy, w tym zdjęcia jak i obrazy, a także wizerunki zwierząt czy roślin. Ten rodzaj plakatów stanowi idealne uzupełnienie mieszkania w nowoczesnym stylu i stanowi idealną propozycję dla wszystkich miłośników natury. Warto przy tym zauważyć, że w zestawach plakatów znaleźć można pasujące serie krajobrazów, zawierające np. najważniejsze światowe pomniki przyrody. Ciekawym pomysłem jest też zbieranie plakatów z miejsc, które niegdyś się odwiedziło. To idealny pomysł dla początkowych i aspirujących podróżników!