Każdy dobrze wie, że nie ma co liczyć na regenerujący wypoczynek nocny bez wygodnego łóżka. Niestety często wybór tego mebla nie jest do końca przemyślany. Kupowanie pod wpływem chwili lub kierując się wyłącznie designem czy ceną, mija się z celem. Bardzo łatwo wtedy o nietrafiony zakup, co niestety przełoży się na niezadowolenie. Na skutki niewłaściwie dobranego łóżka nie będzie trzeba długo czekać, pierwsze pojawią się praktycznie następnego dnia po przebudzeniu się na nowym meblu. Złe samopoczucie, ból pleców, szyi i głowy oraz szereg innych nieprzyjemnych dolegliwości – konsekwencje złego wyboru mogą być bardzo uciążliwe.

Na jaki rodzaj łóżka do sypialni się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów łóżek do sypialni. Można przebierać w modelach drewnianych, metalowych, kontynentalnych. Materiał, z którego został wykonany ten mebel, ma ogromne znaczenie i nie chodzi tutaj wyłącznie o walory estetyczne. Od lat prym wiodą łóżka drewniane, czyli naturalne, ekologiczne, przyjemne w dotyku, antystatyczne. Nadają one wnętrzu przytulności, wprowadzają ciepło i nastrojowy klimat. Alergicy z pewnością pokochają taki mebel, który nie jest podatny na osadzanie się na nim drobinek kurzu. Jeśli zadba się o prawidłową pielęgnację i impregnację, posłuży przez długie lata użytkownikowi. Najlepiej prezentuje się w sypialniach urządzonych w stylu klasycznym, skandynawskim, minimalistycznym rustykalnym, kolonialnym.

We wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, loftowych, można spotkać łóżka metalowe. Jeśli ktoś szuka czegoś niestandardowego, jak najbardziej można mu polecić taki mebel. Metal ma to do siebie, że odznacza się niebywałą trwałością, dlatego wykonane z niego łóżko będzie bardzo wytrzymałe. Ze względu na surowy charakter takie mebel nie sprawdzi się w każdej sypialni. Można po niego sięgnąć tam, gdzie mile widziany jest minimalizm, prostota. Przy niewielkim metrażu metalowa rama będzie zbyt przytłaczająca, a cały mebel zdominuje pomieszczenie.

Jeśli ktoś szuka wygodnego łóżka do sypialni zapewniającego wysoki komfort użytkowania, to powinien zainteresować się modelem tapicerowanym. Można wtedy liczyć na przytulność i elegancję. Jako obicie może posłużyć skóra naturalna lub syntetyczna. Innym rozwiązaniem będzie tkanina. Przebierać można w kolorach i wzorach, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem mebla do wystroju wnętrza. Unikalnego charakteru doda sypialni łóżko wyraźnie pikowane, z miękkimi brzegami.