Istotnym elementem wystroju przygotowanego na święta Bożego Narodzenia jest dekoracja stołu, do którego zasiada się razem z rodziną. Stół świąteczny kojarzy się z piękną zastawą, eleganckimi sztućcami oraz śnieżnobiałym obrusem. Magicznego klimatu dodają zapalone świece oraz ozdoby świąteczne.

Ozdoby świąteczne na wigilijny stół

Boże Narodzenie z pewnością zasługuje na specjalną oprawę, jaką są odpowiednio dobrane ozdoby świąteczne na wigilijny stół. Jednak nie oznacza to, że muszą one być banalne i stanowić motyw choinek oraz Mikołajów. Najważniejsze, aby uzyskać spokojny i klimatyczny nastrój. Dekoracja stołu podczas wigilijnej kolacji powinna zapewnić uczestnikom uczucie uczestniczenia w wyjątkowym i magicznym wydarzeniu. Z tego powodu nie może zabraknąć blasku świec, kontrastowych zestawień kolorów oraz nuty elegancji.

Aby nastrój przy stole był niepowtarzalny, należy zadbać przede wszystkim o szczegóły. Niecodzienny kształt talerzy, mizernie rzeźbione sztućce oraz piękna i przekazywana z pokolenia na pokolenie porcelana z pewnością podkreśli wyjątkowy charakter wieczoru. Tradycyjnym wyborem jest zastosowanie dekoracji świątecznych w wielu odcieniach czerwieni, zieleni oraz bieli. Bezapelacyjnie taka kolorystyka kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Najważniejsze, aby dekoracja stołu była przemyślana oraz spójna i nieprzesadzona. Uroku dodać mogą lampiony, świeczki oraz stroiki, a także bombki i szyszki.

Innym pomysłem na aranżację wigilijnego stołu jest wybranie zestawień bardziej nowoczesnych, jakimi są ciemniejsze i chłodniejsze barwy. Z powodzeniem wykorzystać można takie kolory jak granat, kobalt, szmaragdowa zieleń, czy błękit. Z każdym z tych kolorów fenomenalnie komponuje się złoto, które idealnie sprawdzi się w postaci sztućców, dekoracyjnych talerzy lub świeczników. Nie trzeba obawiać się również szarości w postaci chociażby ciemnego i głębokiego antracytu.

Przy wyborze złotych elementów stół z pewnością nabierze wytworności i elegancji. Zastawa ze złotymi detalami pięknie będzie prezentowała się na śnieżnobiałym obrusie. Miłośnicy rozwiązań skandynawskich z pewnością docenią połączenie bieli z szarością, którą zastosować można w postaci bieżnika, serwetek oraz obrusa, które idealnie skomponują się z naturalnym drewnem. Całości dopełnią szyszki, gałązki oraz delikatne szklane bombki.