Kuchnia to miejsce, gdzie należy poświęcić nieco więcej uwagi podczas wyboru oświetlenia. Oprócz klasycznych żyrandoli czy halogenów warto zastanowić się także nad dodatkowym montażem ledów podszafkowych. W dużym stopniu zwiększy to komfort podczas korzystania z kuchni.

Najchętniej wybierana barwa światła

 Przed montażem wiele osób zastanawia się jaka barwa światła będzie najlepsza. Standardowo wyróżnia się dwie podstawowe: ciepłą i zimną. Oprócz tych kolorów coraz częściej spotyka się także inne barwy np. błękit, zieleń, fiolet oraz wiele innych.

 To jaka barwa okaże się najlepsza, zależy przede wszystkim od gustu i upodobań konkretnej osoby, a także od tego, czy ma stanowić to wyłącznie funkcję dekoracji, czy oświetlać blaty kuchenne podczas przygotowywania posiłków.

 Dla bardziej wymagających i zwracających uwagę na aranżację najlepszą propozycją będą kolorowe ledy podszafkowe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pomimo wielu różnych kolorów oświetlenia led najbardziej unikalna barwa to zimna. Poprawia ona również wygląd kuchni, jak i widoczność co jest równie ważne.

Ledy wodoodporne- jeden z kluczowych elementów.

 W sprzedaży można znaleźć wiele różnych rodzajów oświetlenia podszawkowego led. Jedną z ważniejszych funkcji jest wodoodporność ledów podszawkowych.

 W sytuacji, gdy mają być one zamontowane nad zlewem, warto zadbać o to, aby były odporne na wodę. Często się zdarza, że podczas zmywania naczyń woda chlapie w różnych kierunkach. Dlatego, żeby uniknąć problemu, warto wybrać oświetlenie podszafkowe led odporne na zachlapania.