Meble, wykorzystywane we wnętrzach domów i mieszkań, muszą spełniać szereg, z góry określonych, funkcji. Przede wszystkim powinny cieszyć oko swoim nienagannym, eleganckim wyglądem, stanowiąc w ten sposób doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrz. Ale to nie wszystko, bowiem meble muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale również i solidnie służyć. Ta druga cecha wymaga natomiast zastosowania odpowiednich materiałów.

Piękne i solidne

Oczywiście kwestia walorów estetycznych i użytkowych mebli w głównej mierze dotyczy przede wszystkim mebli tapicerowanych, a więc wszelkiego rodzaju łózek, foteli, zestawów wypoczynkowych i innych mebli przewidzianych do bezpośredniego kontaktu z użytkownikami.

Okazuje się więc, że wybierając meble wykończone tapicerką należy zwrócić uwagę na dwa podstawowe aspekty – wygląd ogólny wraz z kolorystyką, a także na jakość i solidność wykonania. Obydwa aspekty w dużej mierze dotyczą tego, co rzuca się w oczy w największym stopniu, czyli obicia tapicerskiego. Jednym z rynkowych hitów jest tkanina casablanca 2314.

Szarość, która przyciąga wzrok

Charakterystyczny, stonowany odcień szarości tkaniny z serii casablanca o symbolu 2314 wyróżnia ją w zdecydowany sposób na tle konkurencyjnych produktów. Przechadzając się w salonach meblowych pomiędzy poszczególnymi zestawami z łatwością można wypatrzyć te meble, które zostały wykończone tą tkaniną.

Jej piękny, przyciągający spojrzenia wygląd doskonale koresponduje z wysoką jakością wykonania i odpornością na mechaniczne zużywanie. Dzięki takim cechom meble wykonane przy jej wykorzystaniu jeszcze przez długie lata po zakupie będą cieszyły właścicieli swoim atrakcyjnym wyglądem i nienaganna jakością.