Ciekawie zaaranżowana ściana przedpokoju jest wizytówką domu. W przedpokoju przyjmujemy wszystkich gości. To tu rozbierają się nasi znajomi, ale również w przedpokoju przyjmujemy listonosza, czy kuriera. Przedpokój to wizytówka domu. Jak zaaranżować ścianę, by była ciekawa i niebanalna?

Tynki ozdobne

Tynk strukturalny to bardzo ciekawe rozwiązanie do przedpokoju, które ma jeszcze jedną zaletę – ukryje mankamenty ściany. Tynki ozdobne to ogromne możliwości, mamy różne kolory oraz struktury do wyboru. Warto zastanowić się nad tynkiem połyskliwym, który mieni się kilkoma kolorami. Dzięki grze światła możemy optycznie powiększyć przedpokój.

Płytki drewnopodobne

Drewno zawsze było materiałem uważanym za elegancki i gustowny. Niestety drewno wymaga dbałości i nie jest odporne na zniszczenia. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest deska betonowa stegu timber. Jest to płytka betonowa, która do złudzenia przypomina deskę. W idealny sposób zostały odwzorowane sęki oraz chropowatość drewna.

Zaletą stegu timber jest jej większa trwałość niż paneli drewnianych. Deska drenopodobna stegu timber sprawi, że przedpokój będzie elegancki i gustowny.

Fototapeta

Tapeta jest sposobem dekoracji ścian, który jest już popularny bardzo wiele lat. Nowoczesną wersją tapety są fototapety, które tworzą obrazy na ścianach. Dobrze dobrana do pomieszczenia fototapeta nada głębi i przestrzeni wnętrzu.

Wybierając fototapetę trzeba uważać, by nie zmniejszyć optycznie przedpokoju. Dekorując jedną ze ścian fototapetą pozostałe ściny należy zostawić białe. Dekorowanie wszystkich ścian może sprawić, że przedpokój będzie wydawał się mały i przytłaczający.