Urządzasz wnętrze swojego domu? – Na pewno nie może zabraknąć w nim komody! – Jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych, a przy tym stylowych sprzętów nie tylko w salonie, ale również w sypialni, gabinecie, a nawet łazience – właściwą komodę można postawić na prawdę w bardzo wielu miejscach i wiele przy tym zyskać. Jak wybrać odpowiednią komodę? 

Komoda adekwatna do swoich upodobań

Wybór konkretnego modelu komody w sklepach pokroju witek.pl powinien być przede wszystkim podyktowany naszymi upodobaniami i preferencjami stylowymi. Może więc być to komoda w niezwykle modnym obecnie stylu skandynawskim, który idealnie wpisuje się nowoczesne podejście minimalistyczne podejście do życia, a także w wielu innych, np. loftowym, rustykalnym, vintage czy glamour. Oczywiście trzeba pamiętać, aby nasza komoda pasowała do pozostałych elementów wystroju naszego salonu czy gabinetu. Tylko dzięki temu stworzymy spójne stylistycznie wnętrze. 

Komoda, która wpisze się w nasze potrzeby 

Jak wybrać komodę, aby była również funkcjonalna? – Musi przede wszystkim wpisywać się w nasze potrzeby. Zastanówmy się więc, co będziemy w niej przechowywać. Komoda może składać się z najbardziej uniwersalnych szuflad, ale są również takie, które mają półki – wybierzmy taki wariant, który pomoże pomieścić w niej konkretne przedmioty, np. prywatne dokumenty, ubrania czy pościele i ręczniki – tylko dzięki temu mebel będzie funkcjonalny. Zwróćmy także uwagę na takie szczegóły jak głębokość szuflad czy wielkość półek – to pomoże nam uniknąć sytuacji, gdy okazuje się, że szuflady są za małe i niepraktyczne. 

Solidna komoda z wytrzymałych materiałów 

Istotne jest również, jak wybierać komody, aby były one solidne i wytrzymałe. Najlepiej oczywiście zawsze sprawdzi się drewno, które także nigdy nie wychodzi z mody, ale takie komody są również zazwyczaj droższe. Jeśli zdecydujemy się na mebel z prefabrykatów takich płyta MDF, to zwróćmy uwagę na jakość wykończenia czy sposób montowania poszczególnych części – dobrej jakości elementy na pewno wytrzymają dłużej, mimo że mebel będzie intensywnie eksploatowany. 

Kolor komody – na jaki się zdecydować?

Jeśli dokładnie przejrzymy asortyment mebli pod tym względem, to szybko przekonamy się, że komody dostępne są w bardzo różnorodnej kolorystyce. Obecnie modne są na przykład komody w kolorze białym, czarnym czy szarym, ale zawsze też można postawić na klasykę, czyli komodę w kolorze drewna – warto wtedy dopasować ją do innych elementów wystroju wnętrza, np. podłogi czy stolika. Oczywiście komoda może mieć również kolor czerwony, zielony czy różowy – takie rozwiązania są bardzo oryginalne, ale muszą współgrać z pozostałymi sprzętami. 

Okazuje się więc, że wybór komody wcale nie musi być taki oczywisty i należy dobrze go przemyśleć. Niemniej jest to zawsze efektowny i bardzo funkcjonalny element wystroju wnętrza przede wszystkim naszego salonu i gabinetu, ale komody sprawdzą się także w sypialniach, pokojach dziecięcych, a nawet łazienkach, np. do przechowywania ręczników. Możliwości mamy naprawdę wiele.