Środek do czyszczenia zmywarki jest obecnie dostępny w postaci proszków, tabletek i płynnych żeli. Produkty te są dobierane w zależności od klasy i typu zmywarki. Ponieważ w zmywarce znajdują się trzy niezbędne elementy, a mianowicie środki do płukania i mycia oraz zmiękczacz wody, należy je umieścić w specjalnych przegródkach tuż przed rozpoczęciem procesu.

Środki czyszczące do zmywarek

Do niedawna do tego celu stosowano wyłącznie detergenty w proszku i żelu. Obecnie dostępne są jednak detergenty łączone, które zawierają wszystko w jednej tabletce, a większość nowoczesnych zmywarek potrafi samodzielnie rozpoznać, jakiego rodzaju detergentu – proszku, żelu czy tabletek – używa gospodyni domowa.

Przewaga tabletek 3 w 1 nad innymi rodzajami detergentów jest oczywista: nie ma potrzeby kupowania kilku produktów, ponieważ jedna taka tabletka rozwiązuje trzy problemy jednocześnie. Ponadto sól fosforanowa zawarta w tabletkach jest delikatna dla cienkiego szkła.

Detergenty dzieli się na trzy podstawowe rodzaje w zależności od ich składu:

Środek do czyszczenia zmywarki jest obecnie dostępny w postaci proszków, tabletek i płynnych żeli. Produkty te są dobierane w zależności od klasy i typu zmywarki. Ponieważ w zmywarce znajdują się trzy niezbędne elementy, a mianowicie środki do płukania i mycia oraz zmiękczacz wody, należy je umieścić w specjalnych przegródkach tuż przed rozpoczęciem procesu.  Środki czyszczące do zmywarek Do niedawna do tego celu stosowano wyłącznie detergenty w proszku i żelu. Obecnie dostępne są jednak detergenty łączone, które zawierają wszystko w jednej tabletce, a większość nowoczesnych zmywarek potrafi samodzielnie rozpoznać, jakiego rodzaju detergentu - proszku, żelu czy tabletek - używa gospodyni domowa.  Przewaga tabletek 3 w 1 nad innymi rodzajami detergentów jest oczywista: nie ma potrzeby kupowania kilku produktów, ponieważ jedna taka tabletka rozwiązuje trzy problemy jednocześnie. Ponadto sól fosforanowa zawarta w tabletkach jest delikatna dla cienkiego szkła.  Detergenty dzieli się na trzy podstawowe rodzaje w zależności od ich składu: Detergenty zawierające fosforany i chlor - nie nadają się do mycia niektórych rodzajów naczyń, np. srebrnych sztućców; Detergenty zawierające fosforany bez chloru - mają łagodne działanie wybielające; Detergenty bez fosforanów i chloru - mogą powodować powstawanie białych osadów na naczyniach glinianych i szklanych. Różnorodność zmywarek dostępnych na rynku jest ogromna, a wybór tego urządzenia zależy przede wszystkim od potrzeb i możliwości nabywczych konsumenta. Niezależnie od rodzaju posiadanej zmywarki, należy pamiętać, że do sprawnego i efektywnego działania wymaga ona szeregu specjalistycznych produktów.
  • Detergenty zawierające fosforany i chlor – nie nadają się do mycia niektórych rodzajów naczyń, np. srebrnych sztućców;
  • Detergenty zawierające fosforany bez chloru – mają łagodne działanie wybielające;
  • Detergenty bez fosforanów i chloru – mogą powodować powstawanie białych osadów na naczyniach glinianych i szklanych.

Różnorodność zmywarek dostępnych na rynku jest ogromna, a wybór tego urządzenia zależy przede wszystkim od potrzeb i możliwości nabywczych konsumenta. Niezależnie od rodzaju posiadanej zmywarki, należy pamiętać, że do sprawnego i efektywnego działania wymaga ona szeregu specjalistycznych produktów.