Osoby, które szukają funkcjonalnych, praktycznych i efektownych mebli do swoich wnętrz, czeka nie lada wyzwanie. W sklepach obecnie jest bowiem tak ogromny wybór różnorodnego asortymenty, że naprawdę można kupić piękne, eleganckie i wygodne meble idealnie pasujące do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Jaka więc sofa powinna zwrócić uwagę wymagających klientów? Podpowiedź poniżej. 

Nowoczesna, czy klasyczna? Jak wybrać sofę w dobrych sklepach meblowych?

W sklepach jest spory wybór rozmaitych wypoczynków, które świetnie sprawdzają się zarówno w małych pokojach gościnnych, jak i w dużych salonach. Klienci bez problemu więc znajdą luksusowy narożnik z funkcją spania, wygodną, rozkładaną kanapę, jak i stylową sofę. Jak wybrać sofę do nowoczesnej przestrzeni? Przede wszystkim należy wybrać model o ciekawym, oryginalnym kształcie wykonany z naprawdę wyjątkowych materiałów. Od dwóch, trzech lat dominują na rynku sofy welurowe, które świetnie wpisują się w styl glamour, nowoczesny, nowojorski, jak i angielski. Szczególnie panie wybierają tego typu sofy jak te od marki Witek.pl, gdyż można z nimi stworzyć naprawdę wyjątkowe aranżacje w bardzo luksusowych wnętrzach. I co ważne, za welurową sofę klientki w dobrym sklepie meblowym zapłacą od 1500 zł do 4500 zł. 

Funkcjonalny model 

Klienci uwielbiają meble praktyczne i funkcjonalne, dlatego też chętnie decydują się na nowoczesne rozwiązania, które sprawdzają się najlepiej w małych pomieszczeniach. Można np. kupić elegancką, gustowną sofę i dobrać do niej dwie duże pufy, które w każdej nauki razem stworzą wygodne miejsce do spania. Można także postawić na model rozkładany, który przydaje się szczególnie wtedy, gdy przybywają goście i zostają na noc. Zawsze więc warto pomyśleć na zakupach o tego typu rozwiązaniach, gdyż ba pewno użytkownicy nie raz z nich skorzystają. 

Ile kosztuje solidna sofa?

Dla wielu osób zakup wypoczynku kojarzy się z dość dużym wydatkiem. Nie zawsze jednak trzeba na sofę wydać kilka tysięcy złotych. Udowadniają to projektanci i designerzy wnętrz, którzy radzą klientom, by ci przejrzeli oferty sklepów meblowych w swoich mieście (nawet tych, do których zazwyczaj nie zaglądają). W tych małych punktach lub bezpośrednio u stolarzy można kupić naprawdę wyjątkowe, oryginalne meble za bardzo przystępne ceny. Wiele osób nawet chętnie decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż zależy im na meblach unikatowych, których nie znajdzie się w każdym magazynie wnętrzarskim.

Podsumowując, wybór sofy do salonu może być przyjemnością. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka powyższych rad, by mieć pewność, że dany zakup posłuży klientom naprawdę długo. Nie warto więc kupować sofy na szybko, bez zastanowienia. Trzeba bowiem dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma się ona znajdować oraz postawić na mebel, który w 100% będzie dopasowany do ogólnej aranżacji salonu. Warto także zapoznać się z asortymentem mniejszych sklepów, a nie tylko odwiedzać znane sieciówki meblowe. Jeżeli chce się jednak kupić wyjątkową sofę to warto zastanowić się nad jej zamówieniem u stolarza.