Hokery do kuchni – jak je wybrać?  

Jeśli chcemy wybrać hokery do kuchni albo na inne potrzeby przywatne, możemy pozwolić sobie na znacznie większą dowolność, aniżeli przykładowo w wypadku modeli do użytkowych lokali. Warto jednakże nie tylko kierować się pierwszym wrażeniem. Jeżeli zależy nam na tym, żeby być zadowolonym na dłuższy czas, w czasie zakupu powinniśmy skorzystać z pewnych zasad. 

Wymiary krzeseł i hokerów barowych

Wysokość jest czynnikiem, który odróżnia zdecydowanie hokery od normalnych krzeseł. W zależności od swoich preferencji, trzeba będzie ją dobrać jeszcze na etapie projektu baru i dobierania wysokości stołu. Stosując się między innymi do zasady, aby pomiędzy blatem a siedziskiem było około 20-30 centymetrów różnicy, zagwarantujemy sobie zdrową i wygodną postawę. 

hokery

Co do wysokości hokerów, mamy do wyboru różnorodne możliwości. Najpopularniejsze zdecydowanie będą wysokie na 80 centymetrów modele (dla barów mających 110 centymetrów wysokości). Istnieje również opcja wykonania niższego blatu o wysokości do 80 centymetrów, do którego zalecane są krzesła o 60 centymetrach wysokości.  Będą one odpowiednie też w wypadku kuchni, w której znajduje się blat na wysokości kuchennych szafek, czyli około 90 centymetrów. Uniwersalnym rozwiązaniem, które pozwala na uniknięcie kłopotu mającego związek z dobieraniem wysokości hokerów, będą modele wraz z możliwością regulacji wysokości siedziska. 

Wybieraj hokery w barowym stylu 

Stylistyka mebli odgrywa ważną rolę w przypadku każdego wnętrza. Poszukując właściwego modelu, dobrze będzie unikać tak zwanego efektu przytłoczenia. Jeśli posiadamy różnorodnie wyposażoną kuchnię, dla zachowania równowagi, dobrze będzie unikać wymienionego efektu. Jeżeli posiadamy różnorodnie wyposażoną kuchnię, dla równowagi dobrze będzie wybierać hokery w stonowanej stylizacji. 

Warto mieć na uwadze, iż o estetyce krzesła albo stołka barowego decyduje również dobór surowców. Drewniane krzesła barowe w odcieniach naturalnych będą właściwe, na przykład do wnętrz w skandynawskim stylu. Z kolei zaś polipropylenowe stołki z pojedynczego odlewu, stanowią doskonałe uzupełnienie w nowoczesnej kuchni. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru odpowiednich hokerów do kuchni, warto zapoznać się z innymi artykułami w tejże tematyce.