Mozaika drewniana coraz częściej pojawia się w propozycjach marketów oferujących asortyment do wykańczania wnętrz, w sklepach budowlanych oraz w sklepach internetowych. Jest oryginalna, nowoczesna i bardzo łatwa w montażu. Dodatkowo, już jej niewielka kompozycja wprowadza zupełnie nowy klimat we wnętrzu. Ile kosztuje taka mozaika i gdzie najlepiej ją kupić? Podpowiadamy poniżej.

Co to takiego?

Mozaika drewniana to zespół połączonych drewnianych elementów np. w kształcie kwadratów, prostokątów, kół czy innych kształtów, które tworzą „płat”, który można zastosować na ścianach czy podłogach, w celu podkreślenia danego fragmentu lub ich dekoracji. Mozaika drewniana w ostatnim czasie stała się bardzo popularna i klienci chętnie po nią sięgają w swoich wnętrza. Świetnie sprawdza się zarówno na podłogach, ścianach, jak i w innych mniej oczywistych miejscach.

Ceny

Ceny mozaiki drewnianej są różnorodne. Ich koszt zależy od materiału, z którego są wykonane, wzoru, producenta czy wielkości. Średnia cena tego materiału waha się od 35 do nawet 150 zł (za określoną wielkość). Warto spojrzeć również na parametry danej mozaiki określone przez jej producenta. Np. gdy chcemy taką mozaikę drewnianą umieścić w łazience czy kuchni warto, by była ona odporna na wysokie temperatury i wilgoć.

Gdzie ją kupić?

Mozaiki drewniane dostępne są już we wszystkich miejscach, w których można kupić podłogi czy płytki na ścianę. Stanowi ona swoistą dekorację danej przestrzeni, dlatego spokojnie można ją połączyć z innym materiałem np. płytkami czy drewnem. Co ciekawe, klienci bardzo często stosują ją samodzielnie np. jako ozdobę ściany gdzie wisi telewizor czy zamiast płytek w kuchni (pomiędzy szafkami a blatem). Mozaika drewniana to bardzo wdzięczny materiał, który łatwo się montuje i bez problemu można ją wyczyścić. Ogromnym plusem jest jej trwałość. Wiele osób, które zastosowało ten materiał nawet 20-30 lat temu na swoich ścianach czy podłogach, ma go nawet do dziś i to w niezmienionej formie.