Wbrew pozorom, wieszaki do przedpokoju odgrywają niezwykle ważną rolę. Pomimo że nie docienia się ich na co dzień, to jednak w momencie, gdy takiego przedmiotu zabraknie pod przysłowiową ręką, można odczuć ich brak. Najczęściej są więc one ustawiane tuż obok drzwi wejściowych, tak aby można było sięgnąć po kurtkę w dowolnej chwili.

Wieszaki do przedpokoju: gdzie je ulokować?

Wieszak do przedpokoju – jak sama nazwa wskazuje – najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniu następującym zaraz po wejściu do domu. To właśnie w nim bowiem wita się gości i – jednocześnie – można od nich odebrać płaszcze lub kurtki, a następnie zawiesić.

Niejednokrotnie wieszaki są ustawiane, o czym już wspomniano, tuż przy wejściu, ale coraz częściej można spotkać je przed wejściem do właściwej części domu.

Formy wieszaków

Wieszaki do przedpokoju występują tak naprawdę w dwóch formach, to jest: formie wiszącej oraz stojącej. Wiszące to takie, które są przytwierdzane do ściany. Najczęściej jest to półka z haczykami. Stojące z kolei po prostu stoją – są długie. Niektóre posiadają również w dolnej partii miejsce na parasolki, które można pozostawić do wyschnięcia, bądź po prostu je odłożyć.

Dostępne są również wieszaki z szafkami na buty. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, które nie zajmuje wiele miejsce, a równocześnie pozwala zachować porządek w w przedpokoju, bez zbędnego chaosu i bałaganu.

Wieszaki są trwałe i wytrzymałe – można na nich zawiesić niemalże niebywały ciężar, a i tak nic im się nie stanie.