Płytki gresowe są coraz częściej wykorzystywanym materiałem do układania podłogi w łazience, kuchni czy przedpokoju. Gres nazywany też kamionką jest rodzajem płytki ceramicznej powstałej na skutek stopienia. Ma wiele zalet, jest twardy, niepodatny na zmienne warunki atmosferyczne, łatwo poddaje się obróbce mechanicznej. Gres jest materiałem o najlepszych parametrach wytrzymałościowych ze wszystkich okładzin. Jaki rodzaj gresu wybrać do wykończenia podłogi?

Gres szkliwiony

Płytki gresowe szkliwione są pokryte dodatkową warstwą w oddzielnym procesie szkliwienia wypalonej wcześnie płytki, wyglądają szlachetnie i elegancko. Płytka gresowa porcelanowa jest bardzo twarda oraz odporna na zabrudzenia, trzeba jednak pamiętać, że jest mało wytrzymała na uderzenia. Tanie płytki gresowe szkliwione są zalecane na powierzchnie podłogowe o średnim i małym natężeniu ruchu, droższe płytki gresowe zwiększonej wytrzymałości mogą być stosowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Gres techniczny

Gres techniczny jest mniej dekoracyjny, ale za to charakteryzują go znakomite parametry wytrzymałościowe. Tanie płytki gresowe tego typu mogą być stosowane na tarasie, balkonie lub przy wejściu do domu. Gres techniczny bardzo dobrze sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Wykonywane są z niego gotowe stopnice, z których później można wykonać schody wewnątrz pomieszczeń albo na zewnątrz np. w ogrodzie. Gres techniczny również jest dostępny w wielu kolorach i formatach (do przejrzenia zapraszam na tę stronę: https://home100.pl/plytki-gresowe), co umożliwia aranżację różnorodnych wnętrz.