Dzisiejsze czasy są łaskawe dla tych, którzy lubią przebywać w niebanalnych wnętrzach i to niezależnie od zasobności portfela. Wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, żeby ładnie mieszkać.

Znane nazwiska na wyciągnięcie ręki

Jeżeli jednak finanse na to pozwalają, warto zainteresować się designerskim wyposażeniem wnętrz. Bez problemu można nabyć dziś dzieła uznanych projektantów takich jak Antonio Citterio, Konstantin Grcic czy Luci Nichetto ze swoimi przepastnymi fotelami albo Stephen Kenn sygnujący swoim nazwiskiem minimalistyczne skórzane kanapy na metalowych stelażach i Alberto Brogliato tworzący polipropylenowe cuda.

Miłosnik drewna – Maarten Baas

A może przypadną nam do gustu stylizowane na ciosane z drzewa, błyszczące i kolorowe meble zaprojektowane przez Maartena Baasa? Ten pochodzący z Holandii projektant upodobał sobie drewno jako podstawowy materiał swoich prac. Daleko jednak meblom Maartena Baasa (https://www.kookudesign.com/295/maarten-baas) do tradycyjnych stolarskich wyrobów. Rozpoznawcza seria wspomnianych już dzieł Baasa w postaci pomalowanych na żywe, czyste odcienie żółci, zieleni, czerwieni czy pomarańczu krzeseł, stolików i biurek wykonana jest z nieregularnych, nieociosanych do geometrycznych kształtów, naturalnie wyglądających desek o nogach przypominających gałęzie drzew – nieregularne, wygięte, jakby poddane tylko wstępnej obróbce.

Palone drewno – dlaczego nie?

Innym interesującym cyklem, jaki zaprojektował Maarten Baas, jest skórzana seria Smoke. Kanapy, fotele, żyrandole, komfortowe krzesła -wszystkie te meble zaprojektowane przez Maartena Baasa formą przypominające pełen przepychu styl Króla Słońce, Ludwika XIV,  wykonane są z palonego drewna wykończonego żywicą epoksydową. Każdy egzemplarz jest unikatowy, czarny, piękny i elegancki, a przy tym, z powodu przypominających drzewny węgiel elementów, bardzo niestandardowy i oryginalny.