Rick Owens to awangardowy i nieszablonowy projektant, który od lat wierny jest swojej wizji. To właśnie konsekwencja w działaniu i twórczości stała się jego znakiem rozpoznawczym. Owens nie ogranicza się tylko do jednej branży – projektuje zarówno ubrania, jak i meble oraz rzeźbi. Jednakże, każdy projekt jest w stu procentach dopracowany i naznaczony wizją widzenia świata Ricka Owensa.

Nietuzinkowe meble Ricka Owensa

Projekty Ricka Owensa wyróżnia nieszablonowość oraz nietuzinkowość. Są także mroczne, bo ulubionym kolorem artysty jest głęboka czerń. Pomysł na projektowanie mebli powstał w 2007 roku i początkowo projektant wraz z żoną Michele Lamy, chcieli stworzyć meble do swojego domu i atelier we Francji, w Paryżu. Jednak poczuli się na tyle dobrze w temacie, że ich dzieła znalazły się na wystawie muzealnej w Stanach Zjednoczonych.

Ekstrawaganckie meble, które przyciągają wzrok

Ekstrawaganckie projekty Ricka Owensa przyciągają wzrok. Meble Ricka Owensa łączą w sobie wiele różnorakich materiałów, których wydawałoby się nie można zastosować w takich produkcjach. Jednak sztuka rządzi się innymi prawami i od zawsze starała się przełamywać schematy.

Projekty Owensa, które robią wrażenie ze względu między innymi na swoje rozmiary, czy zastosowanie egzotycznych elementów (sierść wielbłąda) zyskują zarówno rzeszę oddanych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Nie można im jednak odmówić pewnej odwagi i niebanalności, która w wielu przypadkach zadziwia. Warto przyjrzeć się meblom Owensa i wyrobić własne zdanie na ich temat, bo nawet najlepszy opis nie odda w pełni ich zjawiskowości.