Drewniane stoły kuchenne są często kupowane. Między innymi z uwagi na atrakcyjny wygląd. Niestety takie stoły do kuchni nie zawsze są tanie. Te, które są bardzo masywne, duże, sprzedawane są nawet za ceny przekraczające 2-3 tysiące złotych. Oczywiście nie każdy jest chętny, by wydać tak duże pieniądze. Alternatywą i mniejszym wydatkiem są używane stoły kuchenne. Nawet jeśli są nieco zniszczone, warto je kupować, bowiem bez problemu można doprowadzić je do idealnego stanu.

Renowacja drewnianego stołu

Oczywiście nie warto kupować stołów z wyraźnymi ubytkami czy pęknięciami. Zarysowana, zniszczona powierzchnia blatu nie jest jednak żadnym problemem. Taką powierzchnię można dokładnie wyszlifować. Lepsze w takiej sytuacji jest szlifowanie ręczne i używanie papieru ściernego, który nie pozostawi zarysowań. Takim papierem można do końca usunąć stary lakier ze stołu. Oczywiście w ten sam sposób można przeszlifować inne części stołu. Pozostanie tylko jego powtórne lakierowanie. Takie stoły do kuchni lakieruje się szybko.

Wybór lakieru ma znaczenie

Stoly kuchenne w nowoczesnym stylu

Oczywiście można taki stół pokryć lakierem bezbarwnym, ale lepszym pomysłem jest lakier, który zabarwi drewno na określony kolor. Taki lakier warto nałożyć co najmniej w dwóch, a nawet czterech warstwach i pozostawić do wyschnięcia. To ważny moment – warto stół osłonić, by na mokry lakier nie opadł kurz, ani nie przykleiły się do niego żadne owady. Wyschnięty lakier można dodatkowo pokryć ochronną warstwą wosku do mebli.

Stół po takiej renowacji będzie wyglądać wspaniale i stanie się niewątpliwą ozdobą kuchni.