Komody w kolorze białym znajdują się w najgorętszych trendach. Jest to mebel, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom minimalizmu. Aktualnie komody białe można zakupić w niemal każdym salonie meblowym. Wiele osób podczas podejmowania decyzji o zakupie kieruje się ceną. To ogromny błąd. Najważniejsze jest to, aby mebel był wytrzymały oraz odporny na warunki eksploatacji. Powinien on niezawodnie posłużyć długie lata.

Jakość materiałów

Komoda biała może być wykonana z wielu różnych materiałów – można to sprawdzić np. w ofercie sklepu Edinos. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble wykonane z płyty wiórowej. Są one relatywnie tanie, co dla wielu osób stanowi duży plus. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to materiał o średniej trwałości. Jeśli komoda będzie często użytkowana, to najprawdopodobniej szybko pojawią się pierwsze zniszczenia.

Dobrym wyborem jest komoda w kolorze białym wykonana z solidnej płyty MDF. Cena takich mebli jest korzystna, a jednocześnie uchodzą one za trwałe i niepodatne na uszkodzenia. Zniosą one nawet wysokie obciążenia.

Rozmiar i pojemność

Oczywistym jest, że im większa komoda, tym większa jej pojemność. W małych wnętrzach warto jednak postawić na modele wąskie i nieco wyższe.Nie zajmują ona zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni, co stanowi duży plus.

Dobrze jest również sprawdzić, jak wygląda podział wewnętrzny mebla. Kluczową rolę odgrywa tutaj liczba szafek, półek, czy też szuflad. Niektóre komody mają również okryte półki, na których można wyeksponować dekoracje, a nawet oświetlenie ledowe. Takie meble są jednak zwykle nieco droższe.