Patrząc na współczesne inspiracje, zamieszczane w licznych katalogach wnętrzarskich, można stwierdzić, że komody z szufladami wiodą prym w wyposażaniu pomieszczeń o różnej specyfice funkcjonalności. Przyglądając się jednak trendom w ich designie, łatwo zauważyć, że dominują dwa typy, chętnie wybierane przez wzgląd na estetykę i użyteczność. Jakie?

Komody z szufladami białe

Mówi się, że najbardziej klasyczna i elegancka jest czerń, jednak w dziedzinie aranżacji to biel jest królową kolorów. Modernistyczne meble, w tym komody, lubią być wybierane właśnie w tym odcieniu. Dlaczego? Jasność bieli zawsze odświeży pomieszczenie, a pokoje, które pozbawione są okien wręcz proszą się o wybór białych mebli. Ponadto barwa ta współgra z wszystkimi, innymi odcieniami, zastosowanymi w wykończeniu wnętrza i tworzy bardzo nowoczesny design. Szczególną zaletą białej komody z szufladami jest także sposób jej zwieńczenia – mat lub wysoki połysk – niezależnie od wyboru, mebel zawsze będzie prezentował się elegancko.

Komody z szufladami w kolorze drewna

Ponadczasowe drewno zawsze niesie z sobą ciepło, harmonię i przytulność. Mimo, iż modernistyczne wnętrza odznaczają się raczej eleganckim chłodem, to przełamanie ich wizerunku komodą w kolorze drewna, zawsze będzie trafnym rozwiązaniem. Samo wzornictwo drewnianego surowca pozwala na dużą swobodę, ponieważ paleta barw to między innymi dąb, sosna, buk lub orzech.

Oba typy komód z szufladami, o których mowa w artykule kupisz tu: https://mebel4u.pl/komody-z-szufladami