Ubrania przechowywane w odpowiedni sposób w szafach i komodach, przez dłuższy czas wyglądają nienagannie. Nie odkształcają się i nie gniotą, nie zadzierają się też nitki. Z większą dbałością należy przechowywać ubrania wykonane z bardzo delikatnych tkanin, takich jak na przykład jedwab czy kaszmir. Inwestycja w takie ubrania to najczęściej bardzo duży wydatek, dlatego później warto przyłożyć się również do przechowywania tych cennych rzeczy.

Odpowiednie wieszaki do delikatnych tkanin

wieszaki na ubrania do szafy

Ubrania z miękkich dzianin na przykład z kaszmiru najlepiej przechowywać w komodach, w szufladach, tak by nie rozciągały się, nawet pod wpływem swojego ciężaru. Ubrania z innych delikatnych tkanin warto natomiast wieszać. Dobrej jakości wieszaki na ubrania do szafy, na przykład wykonane z drewna, będą najlepszym wyborem. Właśnie w taki sposób najlepiej zawieszać w szafie koszule, materiałowe bluzki, sukienki. W przypadku ubrań z bardzo delikatnych tkanin takich jak na przykład jedwab, dobrze wybierać wieszaki, która dodatkowo zostały obszyte za pomocą materiału. Można na nich zawieszać nawet najbardziej zwiewne ubrania.

Wieszaki do marynarek i garniturów

W odpowiedni sposób trzeba w szafie przechowywać również garnitur czy marynarki, tak by nie odkształcały się na przykład na ramionach. W tym celu najlepiej kupić klasyczny wieszak na garnitur, można taki znaleźć w sklepie Multirenowacja. To odrobinę droższy wieszak, jednak z pewnością bardzo przydatny w szafie. Można na nim zawiesić również płaszcz, damską garsonkę lub garnitur.