Lamele dekoracyjne to ostatnio jeden z najgorętszych trendów, jaki pojawia się w klasycznych i nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Te cienkie listewki mają bardzo różnorodne zastosowanie i zależnie od indywidualnych pomysłów mogą dawać eleganckie i intrygujące rozwiązania w salonach, korytarzach, a nawet łazienkach.

Deski lamelowe – czym są i jakie mają zastosowanie?

Te cienkie listewki, które są mocowane w grupach i w niedużych odległościach od siebie, zazwyczaj mają zastosowanie na ścianach i sufitach, ale nie tylko – coraz częściej z ich pomocą wydziela się także strefy w salonach czy biurach, a ponadto zdobią fronty mebli, np. szaf czy ścianek meblowych, gdzie mocuje się między innymi telewizor.

Deska lamelowa to cienka listwa, która może różnić się pod względem szerokości, koloru i materiału, z jakiego została wykonana. Ich montaż jest bardzo prosty, a efekty wyjątkowe, więc nic dziwnego, że pojawiają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Wraz z modą pojawiła się także potrzeba stworzenia mebli z lamelami, np. takich jak stolik kawowy Borneo (https://www.golddoor.pl/pl/products/stolik-kawowy-borneo-18845.html).

Stolik do kawy wykonany z lameli

Stolik wykonany z lameli nie tylko efektownie wykorzystuje możliwości tych popularnych, cienkich listewek, ale jest również niezwykle praktycznym i solidnym sprzętem, który będzie pasował do salonów, gdzie zostały już zastosowane lamele w inny sposób. To designerski mebel, który powstał przede wszystkim z myślą o porannej lub popołudniowej kawie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaaranżować go także do innych celów.

stolik kawowy Borneo

Stolik kawowy Borneo to spory blat, efektowne nóżki, a także boki wykończone lamelami – całość tworzy elegancki i funkcjonalny mebel. Ten stolik wykonany z lameli dostępny jest w różnorodnej i zgodnej z obecnymi trendami kolorystyce, dzięki czemu można go dopasować do każdego wnętrza zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego.