Czy Twój ogród jest przestrzenią, którą nie miałeś czasu, aby naprawdę cieszyć się wcześniej? Być może jest to pierwszy raz, kiedy zastanawiasz się, jak sprawić, by przestrzeń na zewnątrz pracowała dla Ciebie i Twojej rodziny. Poniżej mamy podstawowy przewodnik po meblach ogrodowych dla każdego, kto chce zacząć tworzyć przestrzeń życiową na zewnątrz po raz pierwszy.

Znalezienie sposobu na zagospodarowanie przestrzeni

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest sposób, w jaki przestrzeń będzie używana. Nie daj się zepchnąć myśląc, że Twój ogród jest za mały. Wiele można zrobić, aby stworzyć miłe miejsce do wypoczynku, spożywania posiłków, zabawy lub uprawy. Jeśli na przykład chcesz jeść posiłki na świeżym powietrzu z rodziną, zainwestuj w dobry zestaw jadalny i jakąś osłonę, na przykład altanę lub parasol. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, może warto rozważyć zestaw bistro?

Szczegóły, które czynią go Twoim własnym
Spójrz na pokoje, które wypełniają Twój dom. Jakie są Twoje ulubione rzeczy w nich? Jakie elementy wywołują radosne wspomnienia lub ułatwiają coś, co uwielbiasz robić? Czy jest to wygodny fotel w rogu salonu, w którym uwielbiasz rozsiąść się z książką? Może skrzynia pełna gier, w które zagłębiasz się z dziećmi w każdy weekend? A może stół kuchenny, przy którym serwujesz dania dla rodziny i przyjaciół?

Pomyśl o meblach, które pozwalają na te chwile szczęścia i jak można je przełożyć na zewnątrz. Możesz stworzyć kącik do czytania na ciepłe letnie wieczory wypełniony poduszkami odpornymi na warunki atmosferyczne, lub miejsce do zabawy poświęcone majakom wypełnionym grami z dziećmi, a może palenisko, gdzie możesz zabrać swoje gotowanie w nowych kierunkach. Znajdź przedmioty, które przekształcą Twoją przestrzeń zewnętrzną w przedłużenie Twojego domu, np. fotel ogrodowy.

Dekoracyjny styl

Ostatnie estetyczne szczegóły mogą naprawdę sprawić, że przestrzeń poczuje się wyjątkowo i nie musi to być nic drogiego. Prosty zestaw lampek zasilanych energią słoneczną jest tani, bezproblemowy i może dodać nową warstwę zainteresowania. Szukając akcesoriów do domu na zewnątrz należy pamiętać o umiarkowanej pogodzie i kupować przedmioty, które są odporne na warunki atmosferyczne – doskonale sprawdzi się wodoodporny fotel ogrodowy. Przedmioty, które mogą pozostać na zewnątrz przez cały rok lub szybko spakowane są idealne i sprawią, że życie na zewnątrz będzie o wiele łatwiejsze.

Istnieje tak wiele rzeczy, które możesz dodać, aby pomóc wstrzyknąć swoją osobowość do swojej przestrzeni i uczynić ją wyjątkową dla Twojego celu. Lustra, światła, sztuka ścienna, elementy wodne, fotel ogrodowy, ekranowanie i ozdoby ogrodowe to wszystko rzeczy, które można rozważyć przy tworzeniu przestrzeni zewnętrznej. Podczas wybierania czegokolwiek, pomyśl o oryginalnej funkcji, którą zidentyfikowałeś i zastanów się, jak ten dodatek podnosi to doświadczenie.