Korzystanie z parawanu wannowego może znacznie zwiększyć funkcjonalność łazienki. Ten element jest uniwersalny i doskonale sprawdzi się szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, kiedy brakuje miejsca na wannę i prysznic jednocześnie. Jak jednak wybrać parawan najlepiej dopasowany do własnej łazienki?

Po co są parawany wannowe?

Parawan wannowy z służy przede wszystkim niewielkim łazienkom, w których mieści się tylko wanna. Kiedy domownicy pragną również kąpać się pod prysznicem, a fundusze nie pozwalają na remont, to zakup takiej osłony jest najlepszym rozwiązaniem.

Dzięki temu można mieć efekt „2w1”, niewielkim kosztem. Zaoszczędzić można dodatkowo poprzez samodzielny montaż parawanu wannowego.

Zakup tego rodzaju osłony warto również rozpatrzeć podczas budowy lub remontu łazienki. Wówczas, kiedy metraż jest zbyt mały na zaplanowanie wanny i prysznica, można zdecydować się na samą wannę.

Do tego można bowiem dokupić parawan, a w ścianie zamontować słuchawkę prysznicową i deszczownicę. Co więcej, nawet jeśli domownicy poprzestaną na samych kąpielach w wannie, taka przegroda będzie chroniła łazienkę przed zachlapaniem.

Jak wybrać właściwy parawan wannowy?

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele rodzajów tego elementu łazienkowego. Pomijając względy wizualne, jak wzór czy kolorystyka, parawany należy przede wszystkim dobrać według ich parametrów.

Przed zakupem trzeba zanotować dokładne wymiary wanny, a także wysokość od jej brzegu do sufitu. Można jednak osłonę zamocować jedynie do wybranego poziomu ściany, przykładowo niewiele ponad deszczownicę.

Kupując parawan wannowy warto też zwrócić uwagę na producenta oraz jakość elementu. Należy wybierać produkty wykonane z trwałych materiałów, by osłona spełniała swoją funkcję. Poza nabyciem solidnej przegrody, bardzo ważny jest też jej prawidłowy montaż.

Tylko fachowe zamocowanie wszystkich elementów sprawi, że parawan wannowy nie będzie przeciekał. Wówczas będzie można cieszyć się zarówno kąpielą, jak i prysznicem, bez obaw o zalanie łazienki.