Każda osoba urządzająca wnętrze wie jak łatwo zapomnieć o drobnych, acz niekoniecznie oczywistych pomysłach, które kiedyś pojawiły się w głowie. Często bywa tak, iż projektant trudzi się nad wyborem łóżka, czy też sofy. Następnie zastanawia się nad detalami dekoracyjnymi, a inne myśli niestety odchodzą w zapomnienie. Co najczęściej obejmują? Mniej ważne meble, które jednak później okazują się dość istotne – między innymi:

  1. lustro,
  2. fotel lub pufa,
  3. ława w przedpokoju,
  4. stołeczek,
  5. lampa stojąca.

Jak wyglądam?

Czy istnieje osoba, która przynajmniej kilka razy w tygodniu przed wyjściem nie zadaje sobie takiego pytania? Raczej nie. Z odpowiedzią przychodzi lustro. Duże i długie, obejmujące całą sylwetkę. W domach czy mieszkaniach lustro obecne jest najczęściej w łazience i w sypialnianej toaletce, ale jest ono dość małe. Jednak komfort szybkiego sprawdzenia wyglądu od stóp do głów jest niezwykle kuszący. Idealnym miejscem dla tego mebla będzie przedpokój.

Gdzie by tu usiąść?

Kolejne bardzo przydatne meble to fotele albo pufy. Może się wydawać, że sofa lub duża kanapa jest wystarczająca, ale czy nigdy nikomu nawet na sporym narożniku nie brakowało miejsca? Nigdy nikt nie chciał w spokoju zasiąść na fotelu i mieć kawałek miejsca tylko dla siebie? Otóż to. W ten element wyposażenia warto zainwestować, by później móc cieszyć się dodatkową wygodą. Pufa może też odgrywać rolę luksusowego podnóżka.

sklep meblowy

Jak wygodnie włożyć buty?

Do kolekcji mebli niedocenianych dołącza ława do przedpokoju, czy też holu. Gdy jej nie ma, każdy domownik klęka lub notorycznie delikatnie się przewraca, by włożyć obuwie na stopy. Natomiast gdy jest, nikt nie pomyśli o szczególnej komforcie, który zapewnia, ale każdy z niego z przyjemnością korzysta. Ława staje się wygodnym miejscem do ubierania się. Korzysta się z niej również, odkładając torebkę lub siatki zakupów. Porządek w przedpokoju gwarantowany bez zbędnego wysiłku.

Czy można na tym stanąć?

Mały i uniwersalny stołeczek to niezastąpiony element w każdym domu. Zazwyczaj jest on drewniany i porządnie wykonany, by był w świetnej formie przez wiele lat. Przydaje się, kiedy zachodzi potrzeba sięgnięcia po coś umieszczonego na wyższej półce, bez niepotrzebnego przestawiania innych mebli. Świetnie sprawdza się również w roli szafki nocnej lub awaryjnego siedziska.

Nie za ciemno?

Głowiąc się nad oświetleniem, projektantom zdarza się zapomnieć o dodatkowym punkcie świetlnym. Niestety żyrandole nie zawsze spełniają oczekiwania, jeśli domownik ma ochotę poczytać późną porą. W takich momentach idealnie sprawdza się lampa stojąca, dzięki której da się uzyskać odpowiednie warunki.