Jeszcze dwadzieścia, czy trzydzieści lat temu mieszkania Polaków wyglądały bardzo podobnie. W budownictwie popularne było zaledwie kilku standardów, przez co wnętrza domów, układ pomieszczeń i ogólne właściwości przestrzeni nie różniły się bardzo. Współczesna architektura oferuje pod tym względem o wiele większe możliwości. Wielkość i wymiary poszczególnych pomieszczeń w domu charakteryzują się wielką różnorodnością i zależą przede wszystkim od potrzeb indywidualnych ludzi.

Z tego powodu coraz ważniejszą pozycję w przemyśle meblarskim zajmują zindywidualizowane meble wykonywane na wymiar, dostosowane do specyficznych potrzeb kupujących.

Meble wykonywane na wymiar – czy wybrać meble ze sklepu, czy zamówić bezpośrednio u producenta?

Jeśli klienci planujący zakupić meble na wymiar wybierają sklep meblowy Edinos, mogą liczyć na różnego rodzaju udogodnienia. Sklepy meblowe bardzo często współpracują z firmami produkującymi meble i zamawiają produkty specjalnie dla swoich klientów, przez co mogą liczyć na wiele upustów. Paradoksalnie w małych sklepach meblowych często można kupić wykonane na wymiar meble taniej, niż bezpośrednio od producenta. Istotna jest też dostępność. Decydujący się na zakup mebli w sklepie klienci, mogą liczyć na łatwy dojazd, a czasami na dostarczenie mebli prosto do domu. Zakłady produkujące meble nierzadko zlokalizowane są daleko od dużych miast i dojazd do nich może być problematyczny. Niewątpliwą ich zaletą, jest natomiast możliwość skomunikowania się bezpośrednio z wytwórcą mebli i możliwość dokładnego sprecyzowania swoich potrzeb.