Ściany salonu pomalowane na biało są eleganckie. Pasują również do każdej aranżacji. Nie można jednak ukrywać, że są po prostu nudne. Warto zadbać, by nasze mieszkanie było gustowne i niepowtarzalne. Jaka dekoracja ścian będzie idealna do nowoczesnego wnętrza?

Niebanalna ściana

Lamele na ścianie naszych mieszkań pojawiły się już kilka lat temu. Są to listewki, które mają przestrzenny wygląd, dzięki czemu idealnie wpisują się w mniejsze, jak i większe pomieszczenia.

Trójwymiarowa budowa lameli ściennych pozwala na wykorzystanie ich do optycznego powiększenia wnętrza. Umieszczając lamele na ścianie pionowo wydłużymy pokój. Lamele ścienne, które zamontujemy w poziomie pozwolą na poszerzenie wnętrza.

Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest umieszczenie lameli na ścianie i przedłużenie ich na sufit. Dzięki temu pokój staje się wyjątkowo interesujący.

Gdzie zamontować lamele?

Lamele ścienne sprawdzą się w każdym miejscu, które jest dobrze widoczne. Nad sofą w salonie, nad stołem w jadalni, czy na ścianie, na której będzie wisiał telewizor. Można również lamelami obudować filar, który znajduje się między pomieszczeniami. Wykorzystując lamele w dwóch pomieszczeniach wprowadzimy wspólny element dekoracyjny, który pozwoli stworzyć harmonijną przestrzeń.

Wykorzystując lamele ścienne do dekoracji wnętrza warto poszukać niestandardowych rozwiązań. Lamele można również wykorzystać do budowy ścianek działowych.

Ścianka z lameli może pojawić się w dużym salonie za sofą, za którą ustawimy komodę. Warto również lamele wykorzystać do wydzielenia domowego biura czy niewielkiej sypialni. Lamele sprawdzą się również jako zabezpieczenie schodów.