Moda wnętrzarska zmienia się z roku na rok. Raz projektanci wnętrz i designerzy promują proste, minimalistyczne meble, podczas gdy kilka miesięcy później większość salonów meblowych stawia na połyskujące, efektowne i niezwykle bogato zdobione komody, szafy i szafki. Na co najlepiej się zdecydować? Jakie meble będą pasować do gustownego salonu? Poniżej, kilka sprawdzonych wskazówek. 

Jak wybrać meble do salonu i nie żałować?

Jak widać z powyższego, trendy wnętrzarskie bywają niezwykle zmienne, dlatego też klienci powinni sami zdecydować z jakim asortymentem czują się najlepiej i jaki najbardziej pasuje do ich potrzeb. 

Niektóre osoby zdecydowanie wolą, gdy ich salon jest prosty, lekki i typowo minimalistyczny. Wówczas, powinni się oni zdecydować na dobre jakościowo, solidne, aczkolwiek subtelne meble, które będą idealnie spełniać swoją rolę – nie przeciążając zbytnio tego miejsca. Naturalne, jasne drewno świetnie będzie komponować się z kanapą, która pokryta jest 100% bawełną, lnem lub innych naturalnym materiałem. Do tego warto postawić na jasne dodatki i ozdoby, które nie przyćmią dość prostego stylu. Świece, ramki ze zdjęciami, miękkie poduchy są w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. 

Coś dla fanów błysku i bogactwa

Są osoby, które nie wyobrażają sobie swojego salonu bez bieli, szarości, ekskluzywnej czerni, kryształów i mnóstwa wyjątkowych dekoracji. Takie osoby zazwyczaj w swoich salonach stawiają na styl glamour, którzy kojarzy się trochę z komnatami królewskimi, gdzie panował przepych. Nowoczesne wnętrza mogą być bardziej gustowne, gdy kupi się meble lekkie, wykonane na wysoki połysk z delikatnymi, aczkolwiek zauważalnymi elementami ozdobnymi. Dobre przykłady takich salonowych mebli znajdziesz w Witek.pl. Dobrze jest zamienić wszelkie figurki, szkatułki i inne charakterystyczne ozdoby na coś delikatniejszego i skromniejszego. Świeczniki, lampy stołowe, piękne obrusy doskonale uzupełnią takie stylowe i efektowne salony. 

Jak wybrać meble do salonu, by pomieszczenie to pasowało do reszty?

Ważne jest, by pomieszczenia w domu czy mieszkania były ze sobą spójne i harmonijne. Źle wyglądają wnętrza, w których jest mieszanka różnorodnych stylów, kolorów, wzorów. Gdy właściciele decydują się na styl boho w salonie – warto go kontynuować w kuchni, w łazience, w sypialni oraz w pokoju dziecięcym. Nie oznacza to jednak, że w 100% takie pomieszczenie musi mieć wiklinowe meble, lekkie materiały oraz proste dodatki. Wystarczy, że w poszczególnych wnętrzach będą przeplatać się poszczególne elementy, które razem będą tworzyć spójną całość. Takie rozwiązanie bardzo dobrze wygląda i przeważnie świetnie się w nim czują mieszkańcy. 

Jak widać z powyższego, wybór mebli do salonu wcale nie jest tak łatwy jakby mogło się wydawać. Klienci często nie do końca wiedzą, co im się podoba i czego oczekują od poszczególnych zestawów. Przed wybraniem się do sklepu warto więc dokładnie zastanowić się, jakie modele najbardziej przekonują konkretnych użytkowników i co im się podoba. Wówczas łatwiej będzie podjąć konkretną decyzję i wybrać odpowiednie meble do wyjątkowego salonu.