Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka ma istotne znaczenie nie tylko dla jego spokojnego snu, ale również zdrowia. Materac powinien mieć odpowiednią twardość. Zbyt miękki nie jest w stanie prawidłowo podtrzymać ciężaru dziecka, zbyt twardy – nie dostosowuje się do naturalnych krzywizn jego ciała.

Odpowiednia twardość materaca

materace fdm

Jak wspomniano powyżej, materac dla dziecka powinien cechować się odpowiednią twardością. Jej wybór jest sprawą dość trudną, z uwagi na fakt, że dzieci zmieniają wielokrotnie pozycję podczas snu. Optymalnym wyborem wydaje się zatem materac o średniej twardości.

Materiały przyjazne dzieciom

Niezwykle istotnym parametrem materaca dla dzieci jest jego wykonanie z materiałów przyjaznych dzieciom. Musi to być potwierdzone stosownym certyfikatem producenta. Materac absolutnie nie powinien zawierać substancji uczulających, mogących wywoływać alergie. W tym wypadku godne polecenia są materace FDM. Te niezwykle trwałe materace zapewniają bardzo wysoki komfort snu dziecka oraz jego bezpieczeństwo.

Ochrona przed zbudzeniem

Dobrej jakości produkty, takie jak wspomniane materace FDM mają możliwość zdjęcia oraz wyprania w wysokiej temperaturze zewnętrznego ochraniacza. Z jednej strony zapewnia to wysoką sterylność wyrobu, z drugiej umożliwia usuwanie ewentualnych plam. Jednak zawsze korzystnym rozwiązaniem jest zakup dodatkowej warstwy ochronnej zabezpieczającej materac przed zniszczeniem.

Rodzaj wypełnienia

W szerokiej ofercie sprzedażowej dostępne są między innymi materace FDM wykonane z pianki wysoko-elastycznej, lateksu, kokosu lub gryki. Dzięki temu możliwy jest wybór produktu dostosowanego do bardzo indywidualnych preferencji dziecka.