Regulowane futryny sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są ściany, których grubości odbiegają od standardów. Mury nie mogą być jednak cieńsze niż 7,5 cm. Ościeżnice te posiadają opaski, dzięki którym obejmują ścianę z dwóch stron, co daje doskonały efekt wizualny.

Regulowane futryny – jakie mają zalety?

Są one przede wszystkim łatwiejsze w montażu niż ościeżnice stałe. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wybierane są przez mało doświadczonych montażystów. Zostały one skonstruowane tak, aby umożliwiać regulację ich szerokości w pewnym, założonym wcześniej zakresie, który wynosi około dwóch centymetrów.

Regulowane futryny najczęściej wykonane są z materiałów drewnopodobnych lub z litego drzewa. Są one bardzo solidne, wytrzymałe i służyć mogą przez wiele lat.

Sposoby wykańczania regulowanych futryn

Regulowane futryny wykończone mogą być na kilka sposobów. Każdy z nich prezentuje się bardzo efektownie, ale tez ma swoje wady. Regulowane futryny wykończone folią odporne są na starzenie się i na wilgoć (https://www.golddoor.pl/pl/menu/oscieznice/oscieznice-i-obudowy-muru-1006.html). Kupić je można w wielu wzorach i kolorach, więc łatwo dopasować je do każdej aranżacji. Niestety, folia jest materiałem, który może się podrzeć przy byle okazji i trudno ją potem naprawić.

Innym sposobem na wykończenie ościeżnic jest lakier. Jest on o wiele trwalszy niż folia, a wygląda również estetycznie. Jego wadą jest to, że może z czasem zżółknąć lub odprysnąć. Tę usterkę można jednak szybko naprawić i cieszyć się pięknymi drzwiami jeszcze przez wiele lat.

regulowane futryny

Co to są futryny?

Są to nieruchome, mocowane na stałe ramy, które są osadzone bezpośrednio w otworze w murze i do których, przy pomocy zawiasów, przytwierdza się skrzydło drzwiowe. Bez futryn trudno wyobrazić sobie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Futryny, dobrze dobrane, stanowić będą ozdobę każdego domu, bez względu na styl.