Umywalki nablatowe cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ich dość nietypowy kształt, a także liczne zalety sprawiają, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Jeśli jednak doda się do tego ich prostokątną formę, stają się przez wielu uważane po prostu za idealne. Dlaczego tak właśnie jest?

Dlaczego nablatowa?

Żeby móc zrozumieć, dlaczego umywalka nablatowa prostokątna cieszy się tak dużą popularnością, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, jakie zalety posiada w ogóle wersja nablatowa.
Nie da się ukryć tego, że zdecydowanie największe zalety płyną z wysokiego rantu. Dzięki niemu woda podczas mycia rąk nie wylewa się poza jej obręb, co sprawia, że korzystanie z takiej umywalki jest wygodniejsze, a łazienka może pozostać w lepszej czystości. Nie da się również nie zauważyć tego, że taka umywalka z racji wyraźnie zaznaczonej krawędzi, mniej się brudzi.

Dlaczego prostokątna?

Jak zatem widać, umywalki nablatowe to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, którego nie da się zignorować podczas wyposażania swoje własnej łazienki. Co jednak powoduje, że tak dobrze sprawdza się ona w kształcie prostokątnym? Powody takiego stanu rzeczy są dwa. Po pierwsze prostokątna nablatowa umywalka wygląda po prostu obłędnie (https://home100.pl/umywalki-nablatowe/102,prostokatna). Jest nie bardzo estetyczna, lecz co więcej, świetnie pasuje do właściwie każdego rodzaju wnętrza w łazience. Sam jej wygląd to jednak nie wszystko, ponieważ cechuje się ona bardzo wieloma zaletami czysto praktycznymi. Dzięki temu, że posiada wysoki rant, a także regularny, prostokątny kształt, jest ona niezwykle wygodna i może służyć jako podparcie dla dłoni podczas wykonywania czynności przy umywalce. Dodatkowo z powodu bardzo dużej przestrzeni z tyłu, daje możliwość ustawienia na niej wielu codziennych przyrządów używanych w łazience. Można tam zatem umieścić nie tylko podstawowe kosmetyki, lecz również szczoteczkę i pastę do zębów.