Płytki heksagonalne to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kafelków w kształcie kwadratu czy prostokąta. Ich niestandardowy design przypadnie do gustu miłośnikom minimalistycznych aranżacji. Położone na ścianie lub podłodze w łazience wprowadzają do wnętrza dekoracyjny charakter i dodają mu głębi.  

Minimalistyczne heksagony na ścianę i podłogę 

Płytki heksagon pasują nie tylko do aranżacji utrzymanych w nowoczesnej estetyce. Świetnie dopełnią również wystrój łazienki w stylu retro, glamour oraz skandynawskim. Płytki heksagonalne można kłaść zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Nie zaleca się jednak wykładania nimi obu tych powierzchni, bo łatwo o przytłoczenie wnętrza. Jeśli łazienka ma niewielki metraż, najlepiej zdecydować się na heksagony w dużym formacie, chociażby o wymiarach 56 na 56 centymetrów. To prosty sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia. Z kolei w dużej, przestronnej łazience doskonale będą się prezentowały drobne płytki heksagonalne. Można z nich utworzyć efektowną mozaikę, by wyróżnić strefę nad wanną, przestrzeń wokół umywalki czy inną część pomieszczenia. 

Płytki heksagonalne do łazienki – matowe, błyszczące, jednokolorowe i wielobarwne

Kafelki w kształcie heksagonów cieszą się coraz większą popularnością, dlatego producenci wyposażenia łazienek oferują je w szerokiej gamie barw i wzorów. Wyjątkowo elegancko prezentują się płytki heksagony z efektem szklanego połysku. Pięknie odbijają światło i tworzą w pomieszczeniu luksusowy klimat. Płytki w wersji matowej to dobre rozwiązanie do nowoczesnej i minimalistycznej łazienki. Najczęściej wybierane są kafelki w kolorze czarnym i białym bądź w odcieniach szarości i błękitu. Modne jest także łączenie płytek w kilku odcieniach z jednej palety kolorów. Na topie są pastele i ciemna zieleń, a także płytki heksagonalne imitujące marmur oraz drewno.