Urządzanie wymarzonej łazienki wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Jedną z najważniejszych wydaje się być wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. W przypadku wielu łazienek idealnym wyborem będzie kabina prysznicowa półokrągła. Dlaczego?

Kabina półokrągła – eleganckie i praktyczne rozwiązanie


Jest to idealny wybór do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Półokrągła kabina prysznicowa z ekspercilazienek.pl dzięki swojemu kształtowi nie tylko świetnie sprawdzi się w przypadku każdej aranżacji, ale również powiększy optycznie łazienkę. Poza tym dzięki miękkiej linii łuku w przedniej części doda pomieszczeniu nieco łagodności. Całościowy efekt można jeszcze spotęgować dzięki wyborowi odpowiedniego szkła lub zdecydowanie się na kabinę z małą ilością listew. Na dodatek korzystanie z kabiny prysznicowej oznacza także ogromną oszczędność wody, a co za tym idzie – mniejsze rachunki do opłacenia.

Gwarancja bezpieczeństwa


Kabina prysznicowa półokrągła jest również świetnym wyborem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Dzięki temu, że w tego typu kabinach drzwi najczęściej otwiera się przesuwając je od środka nie tylko ryzyko związane z uszkodzeniem szyby zredukowane jest niemal do zera. Oznacza to także oszczędność miejsca, niezwykle cennego zwłaszcza w niewielkich łazienkach.