Kiedy urządzamy nasze mieszkanie, dbamy o to, by dobrze się prezentowało. Jednak coraz częściej zwracamy uwagę również na to, by poszczególne elementy wyposażenia były praktyczne i pozwalały na poczynienie oszczędności. Jednym z tych, który ma wpływ na to, ile będziemy zużywać wody, jest przycisk do spłuczki.

Przycisk z funkcją stop

Jeśli chcemy mieć taką świadomość, że korzystamy z toalety w sposób oszczędny, jeśli chodzi o zużycie wody, warto zwrócić uwagę na przycisk z funkcją stop. Dzięki niej możemy sami decydować o tym, czy potrzebujemy w danym momencie zużyć cały zbiornik wody, czy też tylko część tej wody.

Można to w łatwy sposób kontrolować – kiedy naciśniemy przycisk tylko raz, wówczas nie oszczędzamy wody, a kiedy naciśniemy przycisk dwukrotnie, wówczas udaje się zużyć mniej wody. Takie przyciski najczęściej znajdują zastosowanie w toaletach publicznych, które są bardziej narażone na ataki wandali. W sprzedaży znajdziemy je w niewielkim wyborze, nieco droższe od typowych przycisków bez takiej funkcji.

Inne funkcje przycisków spłukujących

Myśląc o przycisku do spłuczki, warto wziąć pod uwagę również takie rozwiązania, które oferują wiele dodatkowych funkcji. W sprzedaży można natrafić na przyciski spłukujące, które są wyposażone w pojemniki na kostki WC. Jeśli natomiast zależy nam na większym komforcie podczas korzystania z toalety, możemy rozważyć zakup przycisków do spłuczki, które są wyposażone w funkcję odciągania zanieczyszczonego powietrza. Są też takie przyciski, które będziemy mogli wypełnić własnym materiałem, bądź też modele, które można w sposób okresowy lub stały podświetlać za pomocą diod.