Oświetlenie jest ważnym aspektem każdego pomieszczenia; możemy użyć światła, aby stworzyć dowolny nastrój lub atmosferę. Lampy podłogowe są świetnym sposobem na zmianę oświetlenia w salonie i mogą być również same w sobie zachwycającymi elementami. Wybierając lampę podłogową do swojego salonu, ważne jest, aby rozważyć, jak lampa działa w przestrzeni, gdy jest włączona i wyłączona. Mamy kilka kluczowych aspektów, które powinieneś rozważyć przy wyborze idealnej lampy podłogowej.

Lampy podłogowe i standardowe to coś więcej dla Twojego wnętrza niż tylko oświetlenie. Są to również elementy dekoracyjne, struktury rzeźbiarskie, jak posąg lub ornament. Lampa podłogowa może być głównym graczem w ogólnej estetyce projektu, spełniając swoje zadanie zarówno wtedy, gdy jest zapalona, jak i wtedy, gdy nie jest zapalona.

Jakie będzie główne zastosowanie lampy?

lampa podłogowa
  • Oświetlenie otoczenia – Twoja standardowa lampa podłogowa, składająca się z podstawy, która stoi na podłodze z wysokim trzonem rozciągającym się od podstawy, ze światłem znajdującym się na górze. Światło może być albo bezpośrednie lub rozproszone w zależności od użytego klosza.
  • Oświetlenie zadaniowe – Jest to oświetlenie, które jest używane do oświetlenia konkretnego obszaru, takie jak światło do czytania. Te oferują więcej ostrości i bezpośrednie oświetlenie i są dostępne w różnych wzorach i są często regulowane, dzięki czemu można skierować światło do dokładnego miejsca, które jest potrzebne.
  • Oświetlenie akcentujące – Podobne do standardowej lampy podłogowej w swojej strukturze, lampy te wyróżniają się kloszami skierowanymi ku górze. Ten projekt pomaga dodać więcej wymiaru do rogów i ścian.

Popularne materiały do lamp podłogowych


Lampy podłogowe w sklepie internetowym sfmeble.pl są dostępne w różnych materiałach i wybór materiału, który dobrze pasuje do wnętrza jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Popularne materiały dla lamp podłogowych to rzeczy takie jak drewno i metal z różnymi dostępnymi wykończeniem. Decydując się na to, z jakiego materiału ma być podstawa, zależy od tego, czy chcesz, aby lampa była elementem oświadczenia w wystroju, czy chcesz, aby ładnie komponowała się jako element tła. Jeśli Twoje wnętrze jest odważne i ekstrawaganckie, możesz zdecydować się na bardziej śmiałe wykończenie, takie jak malowane drewno, podczas gdy chromowane wykończenie będzie komplementem dla bardziej neutralnych wnętrz.