Coraz częściej słyszy się o meblach skandynawskich. Zazwyczaj jednak nikt nie tłumaczy, co kryje się pod tym określeniem. Warto jest więc poświęcić chwilę na to, by się im bliżej przyjrzeć i nauczyć się je bezbłędnie rozpoznawać. Jak wygląda sofa skandynawska? Czym się charakteryzuje?

Ma nóżki

Sofa skandynawska ma proste nóżki. Są one najczęściej drewniane lub metalowe. W przeważającej większości nóżki te nie mają żadnych ozdób. Oczywiście nóżki oznaczają brak pojemnika pod siedziskiem oraz możliwości rozłożenia sofy. To jednak nie powinno być żadnym zaskoczeniem, bo sofy już ze swojej definicji są meblami, które się nie rozkładają do spania.

Oparcie z poduszkami

Nowoczesne sofy w stylu skandynawskim mają wąskie oparcia. Często jest ono tak niskie, że sięga tylko do wysokości łopatek siedzącej na sofie osoby. Oparcie jest twarde i w kolorze siedziska. Na komfort użytkowników sofy wpływają poduszki, które można ułożyć tak, by zapewnić sobie maksymalną wygodę. Samodzielne układanie poduszek pozwala na dopasowanie ich do własnych potrzeb. Poduszki bez wątpienia pełnią też funkcje dekoracyjne. W razie potrzeby ich ilość można zwiększyć.

Lekka konstrukcja

Sofy w stylu skandynawskim mają lekkie konstrukcje. To nie są ciężkie i przysadziste meble, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się ciasne. Sofy skandynawskie mają za zadanie nadawać przytulnej lekkości każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdą. To właśnie zasługa eleganckich materiałów obiciowych, prostych kształtów, subtelnych nóżek i świetnego utrzymania proporcji. Właśnie dzięki nim zainteresowanie meblami skandynawskimi będzie tylko rosło.