Lustro dla zdecydowanej większości osób stanowi obowiązkowy element wyposażenia łazienki. Wybierając je należy jednak zwrócić uwagę na szereg kryteriów, aby nie żałować ewentualnego zakupu. Najważniejsze jest to, aby lustro pasowało do stylu, w jakim urządzona jest łazienka. 

Odpowiedni rozmiar i kształt 

lustro łazienkowe

Lustro łazienkowe z Ekspercilazienek powinno bez wątpienia posiadać kształt odpowiadający preferencjom osoby, która zamierza umieścić je w swojej łazience. Większość osób decyduje się na lustra wiszące. Te wolnostojące są raczej rzadkością w łazienkach. Czasami są jednak spotykane w tych wyjątkowo przestronnych. Można wybierać spośród luster okrągłych, kwadratowych, jak i prostokątnych. Sporą popularnością cieszą się także lustra owalne. Niektórym mogą spodobać się też takie o dosyć oryginalnych i nietypowych kształtach. Będą one pasować do łazienek nowoczesnych oraz do tych w stylu glamour. Ważne jest także to, aby lustro posiadało właściwy rozmiar. Jeżeli łazienka jest przestronna, można pozwolić sobie na pokaźnych rozmiarów lustro, które zajmie sporo miejsca. Jeśli nie, zdecydowanie lepiej wybrać to mniejsze, które bez problemu zmieści się nad umywalką. 

Czemu jeszcze należy się przyjrzeć wybierając lustro łazienkowe?

Przy wyborze lustra łazienkowego należy zwrócić swoją uwagę także na to, jaki kolor posiada rama, w której się ono znajduje. Do łazienki glamour idealne będzie to w złotej lub srebrnej ramie. Do tej w stylu loftowym świetnie nada się lustro w ramie czarnej. Można także zdecydować się na model pozbawiony ramy. W ostateczności, wszystko uzależnione jest od preferencji osoby, która urządza swoją łazienkę. Estetyka powinna jednak iść w parze z funkcjonalnością, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru, dobrze będzie przejrzeć kilka różnych ofert.