Pokój dziecka, w którym nie ma książek jest smutny. Dzieci od najmłodszych lat powinny być przyzwyczajania do czytania. Jak zaaranżować półki na książki w pokoju dzieci?

Pokój z pomysłem


Planując aranżację pokoju dziecka nie można zapomnieć o półkach na książki. Warto jednak zastanowić się jak zaplanować je z pomysłem, by pokój był wesoły i niebanalny.

Półki na książki wiszące można powiesić kaskadowo, zastosować konstrukcje, które przypominają kwadraty bądź pokusić się o zaaranżowanie konstrukcji w kształcie kuli, drzewa, czy domku, w którym ukryte są książki. Wisząca półka na książki, która będzie zapełniała całe ściany nie są jeszcze konieczne w pokojach dzieci.

Drewno, metal, czy szkło?


Półki na książki wiszące do pokoju małego dziecka najkorzystniej wykonać z drewna. Jest to materiał, który pokolorowany na wesołe kolory sprawi, że pokój nabierze barw i radosnego nastroju.

Półki na książki wiszące do pokoju nastolatków można wykonać z drewna łączonego z metalem. Takie kompozycje świetnie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych.

Drewno sprawdza się w każdym wnętrzu. W pokoju dziecinnym ciekawie będą wyglądały półki pomalowane na pastelowe, delikatne kolory, które rozjaśnia oraz rozweselą pokój.

Umieszczając półki na książki należy zwrócić uwagę, by większość półek była na tyle nisko, by dzieci same mogły dosięgnąć do półek i zdjąć książkę, która je zainteresuje. Część półek na pewno trzeba będzie umieścić wyżej, ale ulubione książki dziecka powinny znajdować się w zasięgu małych rączek.