Niestety wciąż nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę, jak nieprawidłowy sen wpływa na zdrowie. Jednym z powodów nieodpowiedniego snu jest źle dobrany materac. Wbrew pozorom materac do łóżka nie może być zbyt twardy. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru materaca? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej!

Materac nie może być niczym zastąpiony

W pierwszej kolejności należy sobie uświadomić, że materac do łóżka nie może być zastąpiony poprzez wersalkę, sofę, czy też narożnik. Chociaż tego rodzaju elementy umeblowania w niewielkich mieszkaniach często pełnią funkcję łóżek, to mogą być one wykorzystywane w tym celu jedynie sporadycznie. Do odpowiedniego snu konieczny jest wysokiej jakości materac.

Dobór odpowiedniego materaca

W rzeczywistości dobierając materace do łóżka należy zwrócić uwagę na więcej czynników, aniżeli większość osób zakłada. Wbrew pozorom nie należy zwrócić jedynie uwagi, czy materac jest wystarczająco twardy. Jest to nieco bardziej skomplikowane. Dobierając materac do łóżka należy wyjść z założenia, że nie może być on zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki.

Najważniejsze jest, aby odpowiednio dopasował się on do naszej postury. W praktyce oznacza to, że podczas wyboru materaca do łóżka należy zwrócić uwagę na takie kwestie Jak wzrost oraz waga. Ze względu na te czynniki współcześnie w sklepach meblarskich odnaleźć można materace oznaczone jako modele H1 H2 H3. W praktyce oznaczenia te odnoszą się do twardości materaca.