Wybór odpowiednich płytek do pomieszczenia takiego jak łazienka nie jest zadaniem prostym. Jednakże ich oferta, która znajduje się w sprzedaży jest bardzo bogata i zróżnicowana, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie coś, co mu pasuje.

Rodzaje produktów

Wśród oferty produktów takich jak płytki ceramiczne można wyróżnić różne ich rodzaje. Wśród nich wymienia się glazurę, terakotę, gres porcelanowy, a także klinkier szkliwiony. Najbardziej popularnym rodzajem kafli do łazienki jest glazura, która pokryta jest szkliwem, a jej struktura jest bardzo delikatna i krucha. Nadaje się ona w szczególności do kładzenia na ściany. Kolejnym rodzajem wśród tych produktów jest terakota, która charakteryzuje się posiadaniem powierzchni gładkiej lub fakturowanej. Gres porcelanowy to produkt o jednolitej strukturze, a także cechujący się wyjątkową twardością oraz wytrzymałością. Klinkier szkliwiony również jest bardzo twardym rodzajem materiału, który posiada bardzo wysokie parametry jakościowe. Do łazienek w szczególności nadają się gładkie kafle, które można w łatwy sposób utrzymać w czystości.

Rozmiary produktów

Płytki ścienne i podłogowe występują w dość zróżnicowanych rozmiarach, dlatego warto je w odpowiedni sposób dostosować do wymiarów danej łazienki. Rozwiązaniem, które może być zastosowane w tego rodzaju pomieszczeniach może być układanie płytek podłogowych na ścianie. Kafle na podłodze lub na ścianie mogą być także dodatkowo uzupełnione o różnego rodzaju dekory, a także ozdobną mozaikę. Wśród najbardziej popularnych rozmiarów kafli łazienkowych można wyróżnić płytki 60×120. Posiadają one optymalny wymiar, który z całą pewnością będzie idealnie wyglądał w każdej łazience. Interesujący efekt można także uzyskać poprzez połączenie różnego rozmiaru kafli na jednej ścianie lub na wszystkich.