Wybór odpowiedniej słuchawki prysznicowej jest gwarancją wzięcia udanego i przyjemnego prysznicu. Dobierając słuchawkę do kabiny prysznicowej warto wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym również rodzaj funkcji, jakie słuchawka może spełniać.

Rodzaje słuchawek ze względu na funkcje

Ze względu na funkcje na rynku dostępne są słuchawki jednofunkcyjne, jak również wielofunkcyjne. W przypadku słuchawek jednofunkcyjnych sprawa jest jasna, jest to bowiem najprostszy rodzaj słuchawek. Jakie jednak funkcje mogą spełniać słuchawki wielofunkcyjne?

Funkcje słuchawki prysznicowej

Słuchawka prysznicowa wielofunkcyjna (zobacz takie) może spełniać kilka funkcji. Dzięki obecności większej ilości otworów oraz dodatkowych elementów istnieje możliwość manipulowania strumieniem wody czy też hydromasażu. Wśród słuchawek prysznicowych wielofunkcyjnych można wyróżnić kilka trybów. Jednym z nich jest deszczowy strumień, mający za zadanie orzeźwić i wzmocnić ciało. Innym trybem może być wodna mgiełka, która może posłużyć do delikatnego nawilżenia ciała i twarzy. Pobudzająco na skórę działa również hydromasaż będący bardzo pulsacyjnym rodzajem prysznicu. Do mycia włosów idealna może natomiast być funkcja miękkiego strumienia, która wyrzuca ze słuchawki miękki strumień wody. Efekt pośredni pomiędzy dwoma trybami strumieni zapewnia natomiast strumień mieszany. Umożliwia on również na wybór odpowiedniej siły natężenia wody.

W jaki sposób zmieniać funkcje w słuchawce?

Zmiana funkcji w słuchawce prysznicowej odbywa się z reguły przy pomocy obrotu tarczy główki. Jest to najwygodniejszy sposób na zmianę trybu. Zmieniając strumień przy wykorzystaniu tego mechanizmu słyszalny jest bowiem klik. W związku z tym nie trzeba patrzeć na panel sterujący i zmienić tryb nawet z zamkniętymi oczami.

Słuchawka prysznicowa jest bardzo ważnym elementem w kabinie. Pozwala ona bowiem na regulowanie strumienia wody w trakcie brania prysznicu. Obecnie dostępne są na rynku słuchawki prysznicowe mające kilka funkcji, które mogą zapewnić bardzo wysoką jakość prysznicu.