Władysławowo – miasto u nasady Półwyspu Helskiego

U nasady Półwyspu Helskiego położone jest Władysławowo, miasto znane jako letnie kąpielisko nadmorskie i modna miejscowość wypoczynkowa. Stanowi często punkt przesiadkowy, gdy wybieramy się na Półwysep Helski lub gdy kierujemy się w stronę Jastrzębiej Góry. Miasto jest dobrze skomunikowane z Gdynią za sprawą szybkiej kolei miejskiej i przede wszystkim z Półwyspem Helskim, który zaczyna się na wschód od Władysławowa. Z Władysławowa dostaniemy się bez problemu do pobliskich Chałup, Kuźnicy, Jastarni (więcej), Juraty czy na Hel, a wszystkie te miejscowości tak naprawdę możemy zwiedzić w ciągu jednego dnia wybierając np. środek transportu – SKM. Do Władysławowa najszybciej dostać się koleją, w sezonie dodatkowo kursują tutaj połączenia autokarowe dalekobieżne łączące duże miasta kraju, poza sezonem zdani jesteśmy na lokalny transport typu bus, który łączy okoliczne miejscowości lub pozostają połączenia SKM, które są najwygodniejsze.

Władysławowo to przede wszystkim piękne i szerokie plaże oraz rozkosz letniego wypoczynku, którą gwarantują atrakcje dostępne w miejscowości. To także bogata baza noclegowa. Przytulne noclegi we Władysławowie (info) znajdziemy w hotelach, ośrodkach wczasowych, pensjonatach, a także kwaterach prywatnych. Miasto zyskało popularność przede wszystkim z racji największego portu rybackiego w Polsce. To tutaj odbywa się przeładunek towarów. Spacer po nabrzeżu późnym popołudniem to możliwość zobaczenia jak kończą dzień pracy rybacy, którzy wracają z połowu.

Władysławowo to oczywiście jak przystało na miejscowość nadmorską oprócz plaży i morza mnóstwo atrakcji: dla najmłodszych powstał znany w tej części wybrzeża największy Lunapark Sowiński (wesołe miasteczko). W mieście koniecznie trzeba zobaczyć Dom Rybaka z wieżą widokową, z której rozpościera się piękna panorama miasta i okolic Zatoki Puckiej. Władysławowo to także Hallerówka (szczegóły) – muzeum Generała Hallera, zlokalizowane w uroczym drewnianym domku, w którym mieszkał kiedyś generał – znajduje się on przy ulicy Morskiej. Zobaczyć koniecznie też trzeba pobliskie Władysławowo Cetniewo – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich i słynna Aleja Gwiazd Sportu z tablicami upamiętniającymi znanych i zasłużonych polskich sportowców. Władysławowo w tej właśnie części miasta ma najpiękniejszą swoją część – spacerowy deptak.

«

7 comments on “Władysławowo – miasto u nasady Półwyspu Helskiego”

 1. calineczka33 pisze:

  Lunapark Słowiński – wesołe miasteczko po prostu obowiązkowy punt odwiedzin, będziecie się wspaniale bawić

 2. jogga pisze:

  Świetne, czyste plaże. Rewelacja!

 3. grażynkaL pisze:

  Polecam – tam jest świetnie!

 4. Martynka pisze:

  Połączenie Gdynia – Władysławowo to świetna opcja. Ciekawy pomysł na noclegi w dwóch miejscowościach podczas jednego urlopu.

 5. FreyPL pisze:

  Stamtąd trzeba jechać też na Hel !

 6. dziewczyna z gór pisze:

  A jak z noclegami duży wybór w sezonie czy trzeba wcześniej rezerwować ?

 7. Becia pisze:

  Dziewczyna z gór – noclegów sporo we Władysławowie, ale niestety w sezonie szybko się kończą i zostają same najdroższe, więc polecam zarezerwować wcześniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>