Region pełen ciekawych miast – Kaszuby

Każdego roku wielu turystów pragnie odwiedzić niesamowite miejsca, które sprawią, że ich wolny czas na długo pozostanie w ich wspomnieniach. Jednym z najciekawszych regionów północnej Polski, który jest bardzo często odwiedzany przez turystów są Kaszuby. Obejmują one wiele powiatów oraz kilka województw. Mieszkańcy tego terenu przez wiele wieków wytworzyli w tym regionie odrębną kulturę oraz tradycję. Istnieje tutaj także język regionalny, który używany jest przez rodowitych mieszkańców. Każdego roku tutejsze miasta oraz miejscowości odwiedzane są przez tłumy turystów. Liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne, to tylko jedne z niewielu zalet tego regionu.

Ze względu na ogromne zainteresowanie turystów z całej Polski tym terenem, stworzono katalog – bazę noclegową, w której zamieszczone zostały wszystkie oferty najpopularniejszych w tym regionie hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych (Kaszuby noclegi). Na Kaszubach możemy skorzystać z oferty wielu muzeów. Jednym z najczęściej odwiedzanych jest Muzeum Kaszubskie imienia Franciszka Tredera. Zostało ono założone w latach 40. XX wieku. Możemy znaleźć tam wiele eksponatów, które nawiązują do kultury oraz tradycji tego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszy się wystawa obrazów, które przedstawiają malownicze tereny Kaszub. Budynek, w którym mieści się to muzeum został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miast należących do Kaszub, jest Hel. Położony jest on w powiecie puckim. Został on założony w XIV wieku, a prawa miejskie otrzymał dopiero w drugiej połowie XX wieku. Na powierzchni liczącej prawie 22 kilometry kwadratowe, co roku zatrzymuje się prawie 10 tysięcy turystów oraz na co dzień zamieszkuje około 4 tysiące mieszkańców. Przepiękne plaże jakie możemy odwiedzić w Helu są największą zaletą tego miasta. Tutejsze kąpieliska cieszą się dużą popularnością ze względu na dogodne warunki. Przy każdym obiekcie tego typu możemy znaleźć stację ratowników wodnych, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników kąpieliska. Kaszuby to niezwykle zróżnicowany region, który z pewnością przypadnie do gustu każdej osobie.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>